Суспільство

Вінничани через суд вимагають скасувати електронний квиток у транспорті, бо він порушує їх релігійні погляди

23 січня 2020, 16:11

23 січня у Вінницькому окружному адміністративному суді почали розгляд справи, що стосується відміни електронного квитка для здійснення проїзду в громадському транспорті. Кілька десятків вінничан позиваються до Вінницької міської ради, адже вважають, що введення електронної системи і реєстрація для отримання пільгової чи муніципальною картки порушують їх права та суперечать релігійним поглядам.

«Своє небажання користуватися карткою позивачі обґрунтовують по-різному, там, мовляв, присутня різна символіка, і це заперечує їх релігійні переконання, також вони посилаються на Конституцію України про те, що їх права будуть обмежені», - повідомила очільниця комунального підприємства «Вінницякартсервіс» Катерина Бабіна, яка на засіданні виступала відповідачем.

Вона також зазначила, що люди, незадоволені нововведеннями, вже зверталися до комунального підприємства влітку 2019 року. Тоді з боку «Вінницякартсервіс» їм пропонувалися різні варіанти стосовно дизайну, аби вінничани, які мають претензії до символіки, надали свої пропозиції. Тим не менш, ідею громадяни не підтримали.

«Ми не розуміємо, чому вони так відносяться до електронної картки, маючи при собі мобільні телефони, смартфони і тому подібне. Ми пропонували виготовити їм окремий дизайн картки. Просили зазначити, що має бути на картці, що саме суперечить їх поглядам. Але вони не підтримали нашу ідею. Також, в рамках виключення, ми пропонували виготовити їм паперові проїзні, обговорити з ними дизайн», - додає посадовиця.

Відомо, що сьогодні 12 осіб написали заяви до «Вінницякартсервіс», в яких просять виготовити їм картки на паперових носіях. Підприємство готове виконати вимогу тільки після рішення суду.

Позивачі зазначають, що введення електронного квитка порушує права, бо люди не можуть самостійно обирати спосіб оплати проїзду. Натомість, Катерина Бабіна наголошує, що у громадському транспорті Вінниці постійно діятиме готівковий розрахунок з водієм, до того ж, сьогодні доступні QR-коди і оплата за допомогою СМС.

Одна із позивачок, мама дітей з інвалідністю, переконана, що «Вінницякартсервіс» не має повноважень видавати пільгові картки.

«Питання саме в протизаконності дій, тому що Вінницька міська рада не вповноважена законом видавати ці картки, «Вінницякартсервіс» не має повноважень видавати пільгові картки. В законі, в перехідних положеннях, чітко вказано, що Кабмін в тримісячний термін має розробити порядок функціонування органів місцевого самоврядування з органами соцзахисту, і саме органи соцзахисту мають забезпечити населення цими картками. Примусової реєстрації осіб, згідно Конституції, бути не може», - зазначила представниця сторони позивачів.

Катерина Бабіна сказала, що картки для пільговиків видають на безоплатній основі, потрібне тільки посвідчення про те, що людина має право на безоплатний проїзд.

За словами керівниці «Вінницякартсервіс», така автоматизована система оплати проїзду впроваджена у всіх Європі і жодних аналогічних звернень у інших країнах не було.

Повернувшись із нарадчої кімнати судді оголосили перерву у засіданні – до 12 години 13-го лютого.


Нагадаємо, що 2 грудня у Вінниці запустили систему безготівкової оплати за проїзд у громадському транспорті. Сьогодні вона працює у трамваях та тролейбусах.

Читайте також: Де у Вінниці можна купити картку для оплати проїзду в трамваях? Адреси кіосків.

Вінниця.info

Теги: муніципальна картка вінничанина транспорт Вінниця суд 
Матеріали по темі