Культура

Вінничани відновили Ставку Гітлера за часів Другої світової війни в форматі 3D

14 березня 2019, 10:29

В Історико-меморіальному комплексі пам'яті жертв нацизму, що в Стрижавці під Вінницею, нова експозиція - макет наземної частини ставки «Верфольф» часів Другої світової війни. Виготовила макет ГО «Центр Візуальних проектів» на замовлення обласного краєзнавчого музею.

Про це Вiнниця.info повідомляє громадська організація «Центр Візуальних проектів».

На схемі — макеті розміщені 34 об'єкти та 600 дерев. Серед об’єктів зруб і бункер Гітлера, два бомбосховища, готель і офіцерський клуб. Будинки Бормана, генералів Кейтеля, Йодля, ад'ютантів і стенографістів. Сауна, перукарня, кінотеатр, спортзал та душова, будинок преси та інші споруди. Також зображено екскурсійний маршрут і схематичне зображення сучасних приміщень музею.

Розробники зазначають, що Роботи були розпочаті у вересні 2018 року і ділились на три етапи. 1. Збір і систематизація наявної візуальної інформації про ставку, зйомка даних на місці. 2. Комп'ютерна візуалізація об'єктів та споруд ставки, розбивка ландшафту та створення тривимірної моделі схеми — макету. 3. Виготовлення схеми макету.

На створення самого макету витратили 3 місяці.

«Організація використовувала власну технічну базу (в основному на наявних двох 3D принтерах). Кошторис склав 56 000 грн. із яких 80% надав як благодійну цільову допомогу київський підприємець, вінничанин в минулому Денис Глінчевський, який розвиває проекти в сфері IT. Решта — залучена благодійна допомога комерційних структур», - зазначають в повідомленні.

5c8a11791f4e0.jpg

5c8a11636a368.jpg

Довідка.

ГО «Центр Візуальних проектів» - вінницьке неприбуткове об'єднання громадян - фахівців у сфері 3d моделювання для реалізації проектів комп'ютерної візуалізації. В основному організація займається відтворенням історичної архітектури чи об'єктів минулого.

Використовуючи наявну візуальну інформацію (фотографії, малюнки, схеми, тощо) перед активом організації стоїть завдання відтворити в 3d форматі зовнішній вид втрачених об'єктів.

Вiнниця.info, фото надані ГО «Центр Візуальних проектів»

Теги: музей візуалізація 
Матеріали по темі