Суспільство

Вінничани вшанували пам’ять воїнів, які віддали життя під час визволення України від нацизму. Фото

28 жовтня 2019, 11:19

28 жовтня відзначають 75-ту річницю з дня остаточного визволення України від німецько-фашистських загарбників. Сьогодні вшановують пам’ять тих, які віддали життя під час ключової битви за визволення країни.

Вранці у Вінниці відбулося покладання квітів до Меморіалу Слави та пам’ятного знаку загиблим воїнам АТО. Прийшли майже сотня вінничан – представники влади міста та області, представники релігійних конфесій громадських організацій та учні навчальних закладів.

Європейською площею пройшов маршем взвод Почесної варти командування Повітряних Сил в супроводі військового оркестру.

День визволення України від нацистських загарбників – свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини а її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

В ході Німецько-радянської війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму.

Завершилося вигнання нацистських окупантів з України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з'єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року.

Вінниця.info

Теги: покладання квітів 
Матеріали по темі