Суспільство

Вінничани вийшли на пікет через збільшення податку на землю. Фото

30 серпня 2019, 10:48

30 серпня, під стінами Вінницької міської ради, вінничани зібралися на пікет проти підвищення податку на землю.

Ближче до 10-ї години ранку, перед початком сесії міськради, зібралися близько 50 активістів, переважно похилого віку. Вінничани отримали платіжки за новим тарифом, який у 10 разів більший.

Дане питання сьогодні депутати розглядатимуть на сесії міської ради.

Серед пікетуючих є і ті, хто не має земельної ділянки у Вінниці, або мають пільги на податки.

«Ми сьогодні під стінами міської ради через те, що в 2018 році мерія підняла ставки земельного податку і вони всі стосуються, в першу чергу, приватних домогосподарств. Здається, що різниця підняття тарифу незначна, але коли вона вимірюється в абсолютних числах, то той, хто платив 50 гривень – сьогодні платить 500 гривень, а той, хто платив 100 гривень – платить 1000 гривень.

Тут є люди, яким поприходили платіжки на 4 і більше тисяч гривень. Це занадто різке підвищення податку, його відчули тільки цього літа. Нарахування податку є несправедливим, бо порівнявши з іншими містами, то в них ставка цього податку є нижчою. Фактично вінничани платять найвищу ціну в Україні, хоча ми не є найбагатшими громадянами», – каже вінницький активіст Юрій Павленко.

Варто відмітити, що Юрій Павленко, відомий як «Хорт», не підписував ініціативу громадських організацій про зменшення ставки податку на землю.

Вінниця.info

Теги: земельний податок платіжка пікет 
Матеріали по темі