Культура

Вінничани знялись у фільмі-реконструкції «Історії Єви», відтворених в Instagram

6 травня 2019, 11:47

Ізраїльський мультимільйонер спільно з українськими митцями створили в Instagram фільм «Історії Єви» - про життя 13-річної єврейської дівчинки за часів Другої світової. Зйомки проходили у квітні у Львові. У фільмі задіяли понад 150 військових реконструкторів. Серед них були і 15 вінничан.

«Ми прибули до Львову по запрошенню. Грали німецьких бійців. Військова форма була наша, адже ми не лише реконструктори, а й колекціонери військового одягу часів Другої світової війни. Зйомки з нами проходились у центрі міста, на площі. У фільмі також фігурує танк «тигр», який спеціально пригнали з Вінниці», - розповідає Вінниця.info учасник зйомок, вінницький військовий реконструктор Віталій Головенько.

Головна героїня фільму – 13-річна угорська єврейка Єва Хейман. Вона загинула в концентраційному таборі Аушвіц (Освенцим, Польща) у1944 році. Сценарій писали по щоденнику пам’яті цієї дівчинки.

«Автори представили, як би виглядало життя дівчинки, якби вона володіла смартфоном і знімала на відео те, що відбувається навколо. За основу сюжету для eva.stories взяли реальні записи з щоденника Хейман, знайдені її мамою після Другої світової війни», - зауважує Віталій.

Головним спонсором проекту став ізраїльський бізнесмен Мати Кохаві з дочкою Майєю. Аккаунт запустили до другого травня - дня національного трауру в Ізраїлі, присвяченого євреям, загиблим націонал-соціалістами і їх посібниками.

«Історії Єви» - це 70 коротких епізодів, головну героїню в яких грає британська актриса Міа Куїні. Фільм повністю англомовний, але забезпечений субтитрами на івриті. «Серії» охоплюють період з 13 лютого по початок червня», - додав Головенько.

Вінниця.info

Теги: Вінничани фільм Єва тигр 
Матеріали по темі