Культура

Вінничанин пропонує створити колекцію картин Малевича, Альтмана та Аралової-Паттерсон

15 грудня 2020, 13:34

Вінничанин Олександр Шемет зареєстрував петицію до міської ради із проханням створити у Вінниці експозицію «Мистецька скарбниця Вінниччини». За словами автора петиції, з часом експозиція могла б стати галереєю художників, які певний час проживали на Вінниччині, або народилися тут – Казимир Малевич, Натан Альтман, Вероніка Аралова-Паттерсон, Михайло Маслюк.

«У Вінниці та на Вінниччині народилося і працювало багато талановитих митців, картини та інші мистецькі витвори яких відомі у всьому світі. Серед них Казимир Малевич, Натан Альтман, Вероніка Аралова-Паттерсон, Михайло Маслюк. Але у місті, яке має публічно декларовані туристичні амбіції не існує власної колекції творів земляків. Вінниця не таке вже бідне місто, щоб не дозволити собі мати бодай один оригінал кожного з наших земляків і достойно та креативно його представити на широкий загал громади та гостей міста. До того ж ці предмети є гарантованими вкладами коштів, які з часом тільки піднімуться в ціні.

Пропоную створити експозицію «Мистецька скарбниця Вінниччини», яка б могла з часом стати музейною галереєю художників та інших митців різних поколінь нашого краю. Крім муніципальних коштів до створення цієї колекції могли б долучитися колекціонери та заможні вінничани. Наприклад, роботи Вероніки Аралової-Паттерсон і зараз можна знайти та придбати на інтернет аукціонах.

Вважаю, що створення «Мистецької скарбниці Вінниччини» є не лише важливою справою для морального стану та самоідентифікації громади в часи глобалізації, а і вигідним з економічної точки зору проектом», – йдеться в петиції.

Щоб петицію розглянули в міській раді, потрібно зібрати 350 підписів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото автора петиції

Теги: галерея експозиція 
Матеріали по темі