Місто

Вінничанин пропонує встановити статую полковнику Івану Богуну – петиція

15 січня 2020, 12:42

Вінничанин Іван Соляр зареєстрував петицію щодо встановлення статуї вінницькому полковнику Івану Богуну. Статую пропонує встановити в парку Кумбари, на місці битви в березні 1651 року, де козацькі загони перемогли значно більше загарбницьке польсько-шляхетське військо.

«У м. Вінниця вже стоїть п’єдестал в честь переможної битви, однак, ми переконані, що постать відданого сина України Івана Богуна варта повноцінного пам’ятника, який повністю висвітлить бойовий та патріотичний дух героя України та надихне сьогоднішні та наступні покоління українців на любов до своєї батьківщини та її захист.

Впродовж сотні років постать Івана Богуна була піддана забуттю через чітке відстоювання ним проукраїнської політики, що не подобалося ні польським, ні російським шовіністам. Він чи не єдиний, хто не шукав союзників у боротьбі зі зовнішнім ворогом, а опирався виключно на силу українців.

Ми переконані, що встановлення повноцінного пам’ятника вінницькому полковнику Івану Богуну зробить наше місто культурнішим, патріотичнішим, ще більш туристично привабливим та приверне інтерес містян та гостей міста до визначної постаті та нашого земляка Івана Богуна.

Тому, просимо встановити статую вінницького полковника Івана Богуна на вірному коні на місці переможної битви у м. Вінниця», – йдеться в петиції.

Щоб петицію розглянули у міській раді, потрібно зібрати 350 підписів.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: статуя Іван Богун Кумбари 
Матеріали по темі