Місто

Вінничанин пропонує збільшити вартість проїзду в маршрутках до 10-12 гривень

29 березня 2019, 09:36

До Вінницької міської ради зареєстрували петицію, в якій просять забезпечити дотримання графіку руху маршрутки №17А. Також з метою покращення технічного стану транспорту і підняття зарплат водіям, збільшити вартість проїзду до 10-12 гривень.

«- Інтервал руху не співпадає з заявленим 5-7 хв. Наявний інтервал 15 хв. У годину пік занадто великий, як для такого маршруту, проміжок часу.

- Поганий технічний стан більшості маршрутних автобусів: стара оббивка сидінь; брудні ручки, поручні та підлога, навіть на початку зміни; інколи погано закріплені сидіння; заклеєні тонуванням та рекламою вікна.

- Останній автобус, наприклад з кінцевої "Барське шосе", часто відправляється о 20:00 - 20:30. До 22-гої години ще багато людей, які потребують цей транспорт.

- Некомпетентні водії: вдягнені у не відповідну форму; курять за кермом; розмовляють по телефону під час руху; по-хамськи спілкуються з пасажирами; не виконують правила дорожнього руху (перевищення швидкості, проїзд на заборонені знаки і т.п.).

- Також водії беруть набагато більшу кількість людей, ніж дозволено для провезення цими моделями мікроавтобусів. І навіть враховуючи це порушення, водії вже не здатні брати пасажирів на 2-4 зупинці після кінцевої в обох напрямках.

Зважаючи на вищесказане можна сміливо констатувати, про невідповідність мінімальним нормам пасажирських перевезень. Очікування транспорту перевищує в 2-3 рази по часу, ніж у схожих маршрутах. Навіть більше, в години пік користування цим маршрутом взагалі неможливе.

Альтернативні маршрути 17Б та 29 не задовольняють у повній мірі потреби громадян, при можливому скасуванні маршруту 17А.

Пропозиції від мене, як вирішити цю ганебну ситуацію:

1) Збільшити вартість проїзду до 10-12 грн. по маршруту (це бажано зробити також з іншими маршрутами Вінниці). В Україні, по Європейським міркам, занадто низька вартість проїду. Через це ми маємо старі автобуси на маршрутах, та низькі зарплати у водіїв.

2) Провести тендер на пасажирські перевезення з можливим кредитом для перевізників, при умові закупівлі нових мікроавтобусів більшої місткості.

3) Провести новий аналіз пасажиропотоку на маршруті 17А.

4) Організувати та в подальшому контролювати загальноміські маршрути за допомогою GPS систем.

5) Встановити платіжні системи/валідатори у всі маршрути (повинно бути виконано до кінця 2019, по заявах міськради)», - написав Олексій Музиченко.

Наразі його думку поділяють 3 людини. Щоб петицію розглянули в міській раді і надали офіційну відповідь, потрібно 350 підписів.

Вiнниця.info

Теги: петиція транспорт ВМР  
Матеріали по темі