Суспільство

Вінничанин роздрукував на саморобному 3D-принтері авторську валяльну машинку. Фото

13 квітня 2021, 15:50

Вінничанка Наталія Степанюк не може нарадітися своєму «Пінгвіну№1». Так вона для себе назвала пристрій для сухого валяння. Днями його змайстрував її чоловік, а деталі роздрукував на 3D-принтері, який також склав самостійно. Для тримача машинки він знімав мірки кисті руки та долоні дружини. Майстриня тепер зауважує – апаратура працює, як сотня валяльниць.

«Чоловік побачив мої страждання та вирішив полегшати мою роботу. Я багато років цікавлюся рукоділлям. І особливо подобається метод валяння. Якщо створювати об’ємні деталі, підходить мокрий спосіб. А для невеликих, де є чимало деталей, лише сухий. Береться у руки велика голка та тисячі разів проколюється деталь. Через кілька годин валяння, пальці дуже болять. Тому мій коханий і придумав для мене валяльну машинку. Коли я вперше на неї подивилася, вона мені нагадала пінгвіна. З часом я кого розмалюю. Буде маніжка, оченята, ротик. І бантик під горло», - розповідає Наталія.

Від ідеї до її реалізації чоловіку знадобився місяць. Він самостійно розробив проект, всі деталі роздрукував на 3D-принтері.Після зборки кілька разів випробовував.

«Тримач вимірював по моїй руці. Аби було мені зручно. І тепер у мене машинка, яка може працювати годинами. Трохи пізніше чоловік пообіцяв зробити на «Пінгвіні» перемикачі швидкості», - продовжує Степанюк.

Жінка також хвалиться, що 3D-принтер, на якому роздрукував деталі для машинки, чоловік також зібрав самостійно.

«З цікавості вивчив програму роботи на ньому та створив власноруч принтер. Він у мене геній! Тепер робить для мене корисні речі. От дивіться, вручну я можу скільки ударів за хвилину зробити тригранною голкою? То ця машина робить їх тисячу. Вона легка, кнопочка маленька. А тут є голкотримач, який шило ховає в середину. Від цього легше транспортувати та зберігати. Різні умільці й до цього майстрували пристрої для валяння. Використовували при цьому 20-грамові шприци та маленькі механізми. Але вони перегріваються. Швидко виходять з ладу», - продовжує майстриня.

Нагадаємо, одним з хобі Наталії валяння кото-рюкзаків. Мордочки тварин вона спочатку фотографувала на вулиці.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниця машинка сухе валяння авторська робота саморобний 3D-принтер 
Матеріали по темі