Суспільство

Вінничанин рятує їжаків, які не впали у зимову сплячку, і влаштовує їм вдома «all inclusive». Фото

17 січня 2020, 17:51

У вінницького зооволонтера Олександра Островського вдома живуть 5 їжаків – Їжуля, Іва, Ратуша, Льова і один безімений. Нині тепла зима не налаштовує колючих хижаків на сон, тому вони відмовилися спати.

Їжуля була першим їжаком, якого довелось виходжувати Олександру. Його знайшла на березі Вишенського озера небайдужа вінничанка, яка прогулювалась там зі своїм псом. Малесенького їжачка, вагою 20-30г довелось годувати кожні дві години спеціальною сумішшю. Аби відходити маля, зооволонтер постійно нагрівав йому грілку.

Зараз Їжуля – «солідна дама», її вага понад 800г і цього абсолютно достатньо для зимової сплячки, однак дівчинка, через плюсову температуру на вулиці, не відчуває потреби у сні.

Ще парочку їжаків привезли Олександру в серпні минулого року. Їх знайшла у дворі багатоповерхівки небайдужа мешканка міста. Один їжачок через кілька годин загинув – мав сильне ураження опаришами, інший – вижив. Його вага була приблизно 200г, Олександр назвав її Ратушею. Сьогодні її вага – 856г.

В жовтні до Вінниці привезли львівського їжака. Олександра Островського порекомендували львів’янам власники київської першої приватної їжарні, які свого часу консультували Олександра у виходженні Їжулі.

Знайшли маленької їжаки небайдужі львів’яни у підвалі, куди той впав через підвальне вікно.

«Львівський їжачок Льова народився у жовтні, він був з другого потомства. Їжаки народжують двічі: пізньою весною та восени. Зазвичай виводок з другого потомства гине, так як не встигає набрати необхідної ваги на зимівлю. Коли до мене потрапив Льова, він важив трохи більше 200г, зараз його вага понад півкіло», - розповідає Олександр Островський.

Ще один колючий житель Олександра Островського – це Іва. Він був знайдений також у жовтні, як і попередній їжак, мав недостаню вагу для зимівлі.

В грудні на території вінницького дитячого садочку знайшли їжака, який вже перебував у сплячці. Він заснув в купі опалого листя. При прибиранні території листя вивезли, а сплячого їжака привезли Олександру.

«Він вийшов зі сплячки на один день, вимостив собі гніздо з матеріалів, які я йому підклав й заснув. На сьогодні він єдиний з п’яти моїх їжаків, що впав у сплячку. Їжуля і Ратуша пробували засинати по кілька разів, це було на 4-5 днів. Однак температура на вулиці не дозволяє їм нормально заснути. Зараз вони активно добирають вагу. Льова з Івою трохи відстають у набраних грамах, я їх навіть не намагався вкласти спати, бо в них недостатня вага», - каже Олександр.

З такою температурою на вулиці, на жаль, попрокидались їжаки й на вулиці. Наприклад, вінничани бачили в грудні їжака, який харчувався на смітнику, крім того, ще літають кажани, не можуть впасти в нормальний анабіоз й болотні черепахи. Бачили також серед зими й вужа.

«На днях до мене звернулись із Запоріжжя. Вони вже цього року, тобто в січні, знайшли їжака. Я їх проконсультував, то вони залишили його на зимівлю в себе. Взагалі для облаштування зимівлі їжаків в домашніх умовах необхідний лише дерев’яний ящик з сухим листям, сіном чи травою та ганчір’ям. А колючі хижаки самі собі облаштують гніздо. Тому якщо ви десь серед зими знайдете їжака, не дайте йому загинути, просто облаштуйте йому місце під зимівлю, це не складно», - наголошує зооволонтер.

Їжаки Олександра Островського зимуватимуть в умовах квартири. Спочатку він ставить імпровізовані гнізда поближче до дверей балкону, де є протяги і відчувається прохолода. Коли їжаки не цікавитимуться по кілька днів смаколиками, Олександр віднесе їх на балкон, де вони й зимуватимуть.

Аби нормально перезимувати, їжакам достатньо «наїсти» 600г ваги.

«Мої їжаки вже всі готові до зимівлі, я постійно контролюю їхню вагу. Вони також будуть зважені перед сплячкою. Єдине, що їм зараз заважає – це плюсова температура. Я також постійно перевіряю чи їжаки нормально сплять, чи не крутяться, або чи не блукають по балкону. Таке трапляється. Якщо нема ніяких рухів, значить вони міцно сплять й прокинуться вже весною», - говорить Олександр.

Весною всі п’ять їжаків будуть випущені у сільській місцевості. Аби хижаки не звикали до людей, Олександр намагається якнайменше контактувати з ними, а доглядає за ними лише в рукавицях.

Вінниця.info

Теги: їжаки волонтер 
Матеріали по темі