Суспільство

Вінничанин змайстрував пристрій для реабілітації при неврологічних розладах, постінсульту, травм і ДЦП

26 листопада 2020, 17:54

Вінничанин створив мобільний пристрій для реабілітації при неврологічних розладах, постінсульту, травм та ДЦП. На онлайн-сервісі можна зіграти комп’ютерну гру, при цьому керувати не мишкою, а своїми м’язами. Такий пристрій спрямований на відновлення пошкоджених м’язів.

Про це пише Суспільне Вінниця.

В основі винаходу принцип «фізіологічного дзеркала». Спрямований на відновлення пошкоджених мʼязів: на них кріплять електроміограф, а сенсори зчитують фізіологічні показники пацієнта.

Розробник Андрій Поліщук за фахом вчитель хімії та біології, втім більше 15 років пропрацював в IT-сфері. Звідси й ідея створення приладу. Майстрував його, розповідає, два роки. Для цього звільнився з роботи. У скільки обійшовся пристрій, каже, не підраховував, втім, додає, ця сума незначна.

«Були інші ідеї, але я проаналізував: цей пристрій дуже необхіоний в доступній формі. І я вирішив, що на українському ринку цього не вистачає. Ми проводимо консультації з лікарями. Процедура завжди проходить під наглядом реабілітолога або лікаря», – розповідає Андрій Поліщук.

Лікар-реабілітолог Вадим Парфенюк говорить, що саме його пацієнти першими протестували пристрій біологічного зворотного звʼязку.

Цим пристроєм вже користуються медики зарубіжжя, – розповідає лікар спортивної медицини Віталій Царук. Додає, вартість такого, залежно від методики, кілька мільйонів гривень. Втім, каже, наразі ці методи лікування ще досліджуються.

Зараз же свій винахід Андрій Поліщук тестує. Для клієнтів реабілітаційного центру «Гармонії» він безкоштовний. Поки ж пристрій не запантентований. У планах – випустити його на медичний ринок.

Збирає моркву та тікає від вовка. Вінничанин Богдан Горовенко грає у компʼютерну гру, але без компʼютера та мишки. Героями керує за допомогою мʼязів. У хлопця – ДЦП, і, розповідає, реабілітація в ігровій формі йому дуже подобається. Богдан уже протестував три компʼютерні гри.

За тим же принципом, але вже іншу гру тестує 10-річна Ангеліна Куряча. Дівчинка мʼязами керує літаком і збирає кристалики. Мама Ангеліни, Леся Куряча, результатом, каже задоволена.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото Суспільне Вінниця

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: пристрій неврологічний розлад реабілітація 
Матеріали по темі