Економіка

Вінницька область рекордно збільшила суму туристичного збору, яку вдалося отримати за 3 місяці

5 травня 2019, 16:30

Рекордне зростання показників туристичного збору продемонструвала Вінницька область, яка за 3 місяці зібрала більше 50% (248 тис.) від суми, яку вдалося зібрати у 2018 році, - повідомляє Zruchno.Travel.

22 мільйони 975 тисяч гривень надійшло у першому кварталі 2019 року в українські бюджети всіх рівнів від сплати туристичного збору (за 2018 рік – 90,77 млн). За даними Державної фіскальної служби, у трійку лідерів за обсягами турзбору на сьогодні ввійшов Київ, а також Львівська та Одеська області.

Із 1 січня 2019 року набули чинності зміни у податковому законодавстві, які передбачають введення місцевими радами фіксованих ставок туристичного збору для усіх засобів розміщення, причому турзбору з громадян України не може перевищувати 0,5% від мінімальної зарплати у країні (20,86 гривень), а з іноземців може досягати 5% (208,65 гривень) із кожної людини за добу проживання.

Рішення підвищити ставки туристичного збору в регіонах України вже демонструє відчутні економічні результати – надходження від сплати турзбору в порівнянні з аналогічним періодом минулого року значно збільшилися.

Так, всього за три місяці надходження від туристичного збору в Києві склали 9,6 мільйонів гривень, у Львівській області зібрали 3,6 мільйони, а гості Одеси та Одеської області сплатили 1,5 мільйони гривень у першому кварталі року.

Трохи менше сума турзбору на Закарпатті – 1 мільйон 172 тисяч гривень і в Івано-Франківській області – 1 мільйон 115 тисяч гривень.

Відзначимо, що зміна ставок турзбору на Дніпропетровщині дозволило регіону за три місяці зібрати майже половину від суми турзбору, яку сплатили гості області за весь 2018 рік (2018 – 2,5 млн.) – 1,047 мільйон гривень. Крім того, очікується, що значно перевищать торішні показники турзбору Житомирська та Чернігівська області, оскільки перша вже зібрала 223 тисячі гривень (за підсумками 2018 – 544 тис.), а друга – 238 тисяч (2018 – 599 тис.).

Рекордне зростання показників продемонструвала Вінницька область, яка за 3 місяці зібрала більше 50% (248 тис.) від суми, яку вдалося зібрати у 2018 році.

Нагадаємо, що у Вінниці відбудеться дводенний туристичний форум VinTourism, що збере понад 150 представників аграрної індустрії, туристичних агенцій, сфери гостинності. Він об’єднає власників та директорів аграрних підприємств, голів ОТГ, організацій, що працюють в секторі зеленого туризму, туристичних агенцій, власників ресторанів, кав’ярень, готелів, шеф-кухарів з метою розвитку туристичного потенціалу Вінницької області.

Раніше ми писали, що Вінниччина представила туристичні маршрути на Міжнародній виставці: відвідувачів пригощали супом з яблук.

Читайте також: Подільські страви в кожному ресторані, фонтан і сало як бренди – львів’янка розповіла, що Вінниця готує для туристів.

Вiнниця.info

Теги: туризм  
Матеріали по темі