25 листоп. 2022 10:58

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:50
Суспільство
0

219

0

Вінницька облрада перейменувала найбільшу в області бібліотеку іменем Отамановського

Вінницька облрада перейменувала найбільшу в області бібліотеку іменем Отамановського

За це рішення проголосувало 60 депутатів Вінницької обласної ради



Вінницька облрада перейменувала найбільшу в області бібліотеку іменем Отамановського

На сесії Вінницької обласної ради перейменували Вінницьку обласну універсальну наукову бібліотеку, визначивши її повне найменування: комунальний заклад «Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Валентина Отамановського». За це рішення проголосувало 60 депутатів Вінницької обласної ради.

Про це повідомляє кореспондент Вінниця.info

Скорочене найменування українською мовою: «ВОУПБ імені Валентина Отамановського».

Нагадаємо, Вінниця.info повідомляла, що у Вінницькій обласній раді до сесії підготували проект рішення, яким передбачено змінити найменування Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки, визначивши її повне найменування: комунальний заклад «Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Валентина Отамановського».

Нагадаємо, серед жителів Вінницької області проводили вивчення громадської думки щодо присвоєння імені Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці.

Довідка

Отамановський Валентин Дмитрович (1893 – 1964) – юрист, історик права та медицини, організатор науки, краєзнавець, громадський діяч. Член Центральної Ради, учасник бою під Крутами. Автор першого в Україні історико-правового дослідження міста (праця «Вінниця в XIV–XVII століттях»).

Очільник Кабінету виучування Поділля – краєзнавчої організації, за зразком якої почали створювати аналоги в інших регіонах України. Кабінет видав 26 власних досліджень, які становили своєрідну «Енциклопедію Поділлєзнавства».

Як відповідальний секретар вінницької комісії з увічнення пам’яті Михайла Коцюбинського він дбав про відкриття будинку-музею письменника, публікацію його творів, збирання коштів на встановлення пам’ятника. Також клопотався про впорядкування могили одного з діячів Центральної Ради Дмитра Марковича та композитора Петра Ніщинського. Ставив питання перед столичними інстанціями про впорядкування могили та відкриття музею в Ялті Степану Руданському.

У серпні 1929 року Валентина Отамановського арештували у сфальшованій справі Спілки визволення України (СВУ) — першого великого політичного процесу щодо української інтелігенції (звинувачувались понад 300 осіб, до суду було притягнуто 45).

Із 1958 року професор Валентин Отамановський жив і працював у Харкові. Йому заборонялося викладати історію права, тому читав латину в медичному інституті. Помер учений 10 березня 1964 року. Посмертно реабілітований 11 серпня 1989 року.

Восени 1992 року випускник історичного факультету Вінницького педінституту (нині ВДПУ ім. М. Коцюбинського) Юрій Савчук знайшов в московських архівах кандидатську дисертацію В.Д. Отамановського. Через рік, в 1993 році вона була видана в серії «Історична бібліотека Поділля» під назвою «Вінниця в ХIV— ХVII століттях».

Вінницька облрада перейменувала найбільшу в області бібліотеку іменем Отамановського

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info