Політика

Вінницькі депутати від «Свободи» підготували звернення щодо продажу землі. Лист направлять у Верховну Раду

4 жовтня 2019, 13:13

4 жовтня під час сесії Вінницької міської ради депутат Володимир Базелюк висловив позицію фракції ВО «Свобода» щодо запровадження в Україні ринку землі. У зверненні йдеться про заборону продажу чорноземів сільськогосподарського призначення. Лист направлять до Верховної Ради.

«Ми вирішили звернутися до президента України, до Верховної Ради і до Кабінету міністрів у зв’язку з їхнім намаганням впровадити продаж земель сільськогосподарського призначення.

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» виступає категорично проти плану Зеленського та фракції «Слуги нарду», яка формує моно більшість у ВРУ, відкрити ринок землі, що передбачено у законопроекті №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який 25 вересня прем’єр-міністр України Гончарук подав до Парламенту», - сказав депутат.

Володимир Базелюк наголосив, що законопроектом дозволяється продаж землі іноземцям.

«Тому ми вимагаємо гарантувати право власності на присадибні земельні ділянки, землі сільськогосподарського призначення, отриманні під час розпаювання, одержані в спадщину, даровані чи відступлені прямими родичами та ті, що перебувають під житловими будинками та іншою нерухомістю. Заборонити в Україні торгівлю землею сільськогосподарського призначення, надавати її у довгострокове володіння українським громадянам із правом родинного успадкування. Дозволити особам, які законним способом набули права власності на землю, здійснювати передачу своєї земельної власності прямим родичам або продавати лише державі. Не дозволяти право власності іноземцям та особам без громадянства. Створити державний земельний банк. Зробити та забезпечити дієву реалізацію державних програм, програм стимулювання розвитку кооперативів та сімейних фермерських господарств», - додав депутат .

Міський голова Сергій Моргунов розпорядився передати лист у секретаріат, звідки його направлять до Верховної Ради.

Вінниця.info

Теги: ВМР Вінниця  
Матеріали по темі