Суспільство

Вінницькі підприємці, які мають неповнолітніх дітей та припинили роботу через карантин, можуть отримати фінансову допомогу

27 квітня 2020, 16:25

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» від 22 квітня підприємці, які мають дітей та людей, які втратили роботу та зареєструвалися у центрі зайнятості як безробітні, можуть отримати фінансову допомогу. У Вінниці вже почали консультувати містян з цього питання. Відтак, на кожну дитину віком до 6-ти років підприємець може отримати 1 779 гривень, на кожну дитину віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Держдопомога може бути виплачена на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку та сплачували єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

Допомога надаватиметься на кожну дитину до 10-річного віку у розмірі прожиткового мінімуму: для дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 грн.

Директорка департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова розповіла, які документи потрібно для отримання допомоги та куди варто звертатися за консультацією.

«Цю державну допомогу підприємці можуть оформити у територіальних Прозорих офісах або онлайн. Проконсультуватись щодо процедури оформлення можна по телефону: 50-83-88; 50-86-70. Також для громадян, які втратили роботу або не мають можливості працевлаштуватися під час карантину, спрощено доступ і надано можливість отримати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, яка, в свою чергу, передбачає і доплати на кожну дитину. Середньомісячній розмір допомоги для малозабезпеченої сім’ї, в якій виховуються неповнолітні діти, становитиме від 2 800 до 3 020 грн. Зазначу, що Постанова Уряду, ще не оприлюднена, але ми вже консультуємо вінничан з цього питання», - зазначила директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова.

Для призначення допомоги на дітей заявник подає або надсилає до органу соціального захисту населення заяву за формую у паперовій або електронній формі, номер свого банківського рахунку та відповідні документи/відомості у паперовій або електронній формі.

У паперовій формі заявнику потрібно надати такі документи:

- копії свідоцтв про народження усіх дітей віком до 10 років;

- довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного соціального внеску (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

- копію документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);

- копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки/усиновлення дитини (у разі здійснення опіки над дитиною або усиновлення).

В електронній формі заявник надати такі документи:

- фотокопії свідоцтв про народження усіх дітей віком до 10 років, або відомості про свідоцтва про народження дітей ( серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я, по батькові дитини, прізвище, ім’я, по батькові батьків);

- фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного соціального внеску (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

- фотокопію документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);

- фотокопію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки/усиновлення дитини (у разі здійснення опіки над дитиною або усиновлення).

На заяву та документи, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника.

Нагадаємо, раніше в Пенсійному фонді розповіли про виплати на час карантину для різних категорій населення.

Вінниця.info, зображення – ілюстративне

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: карантин допомога фінансування підприємці 
Матеріали по темі