Суспільство

Вінницькі поліцейські розпочали рейди нічними розважальними закладами

25 січня 2020, 10:01

Вінницькі ювенальні поліцейські розпочали нічні рейди з перевірки розважальних закладів, комп’ютерних клубів та закладів громадського харчування щодо перебування там неповнолітніх до 16 років.

Про це повідомляє відділ комунікації ГУ Нацполіції у Вінницькій області.

За словами начальниці відділу ювенальної превенції Людмили Кузніцової, це частина превентивної роботи з дітьми.Неналежна увага до неповнолітніх з боку батьків, відсутність контролю за тим, де і з ким вони відпочивають, чим цікавляться, в подальшому може призвестидо негативних наслідків. Саме з нічними компаніями підлітки вперше пробують вживати алкоголь та цигарки. Впродовж минулого року поліцейські розшукали понад 500 дітей, які з різних причин пішли з дому. І велику кількість зниклих поліцейські знайшли саме в різного роду розважальних закладах.

Згідно діючого законодавства діти до 16 роківз двадцять другої до шостої години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.

Уперший день проведення рейдів у м. Вінниці поліцейські обійшлися попередженням власників закладів, де виявили підлітків. Їм були роз’яснені норми закону та передбачену відповідальність за його порушення.

За порушення вимог законодавства щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування передбачена відповідальність як для суб’єктів господарювання, так і для батьків.

Суб’єкти господарюваннянесуть відповідальність за ст. 180-1 КУпАП:

  • якщо таке порушення вчинене суб’єктом господарювання вперше, то законом передбачено штраф у розмірі від 340 до 850 грн; за вчинення такого правопорушення вдруге протягом року – штраф складатиме вже від 850 до 1700 грн.
  • Батьки або представники дитини несуть відповідальність відповідно до ст. 184 КУпАП
  • вперше до батьків можуть застосувати попередження або накладення штрафу від 850 до 1700 грн;
  • за вчинення такого правопорушення повторно протягом року передбачено штраф від 1700 до 5100 грн.

Під час проведення рейду поліцейські нагадали також працівникам закладів про заборону продажу дітям алкогольних та тютюнових виробів.

Вінниця.info, фото - поліції

Теги: поліція діти 
Матеріали по темі