Суспільство

Вінницькі студенти-столяри навчатимуться за євро-стандартами на новітньому обладнанні

26 травня 2019, 09:47

З Німеччини до Вінниці повернулися викладачі вищого художнього професійного училища №5. Ті стажувалися у столярних майстернях міста Борздорф.

«Навчалися у центрі столярних робіт на деревообробних верстатах. За що отримали сертифікати. Тепер ми можемо працювати у Німеччині на такому устаткуванні.Маємо допуск до їхнього обладнання», - розповідає Ігор Сергійович Рудик, майстер виробничого навчаннягрупи столярів вищого художнього професійного училища №5.

З 1 жовтня у навчальному закладі офіційно стартує відкриття проекту, який організували німецькі партнери для вінницьких студентів.

«Учні, які до нас прийдуть з 1 вересня, будуть навчатися за німецькими програмами. Їх повністю забезпечать матеріалами та обладнанням за рахунок німецьких спонсорів, які взяли під свою егіду цей навчальний заклад. Тому, за кошти іноземців, наші випускники також отримають ще один модуль – сертифікат який дозволяє працювати у країнах Європи. Адже, наш диплом там не визнається», - зауважує Рудик.

Для навчання вже закуплене сучасне обладнання.

«Проект розрахований на 5 років. Наразі ми отримали 30% обладнання. На кожний наступний рік затверджується бюджет. І у межах нього устаткування доставляється. Через п’ять років буде повністю весь комплекс. Наразі, лише верстатів закуплено на мільйон гривень. Кожен учень буде мати свій комплект інструментів», - констатує майстер.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця студенти Німеччина столяр обладнання 
Матеріали по темі