Суспільство

Вінницькій дитячій лікарні передали медичне обладнання, придбане за кошти благодійників

14 лютого 2020, 10:17

13 лютого Вінницька обласна дитяча лікарня отримала сучасне медичне обладнання. Його закупили за підсумками XIV обласного етапу Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця», що спрямована на допомогу дітям із вадами та хворобами серця.

Про це повідомляють на сайті Вінницької обласної державної адміністрації.

Варто зазначити, що під час минулорічної акції в області зібрали 600 063,50 гривень, тож Вінниччина посіла друге місце серед регіонів України.

«Сьогодні ми маємо надзвичайно приємну подію, а саме – підбиття підсумків традиційної та вкрай важливої XIV акції «Серце до серця». Дякую кожному, хто долучився до її проведення, а особливо дітям, які також брали активну участь. Минулого року на Вінниччині вдалося зібрати більше 600 тис. грн в рамках акції. Це свідчить про те, що завдяки спільним зусиллям справді можна придбати особливо важливе обладнання для наших лікарень. Дякую всім волонтерам, які співпрацюють із Фондом, за те, що вони віддають власний час, свої зусилля, серце і душу для того, аби допомогти тим, хто цього потребує. Окрема вдячність представникам Фонду за прозорість та відкритість, а також медичним працівникам лікарні за відданість, збереження життя наших дітей», - зазначила заступник голови облдержадміністрації Наталія Заболотна.

Загалом, на кошти, що зібрав Фонд, закупили наступне медичне обладнання:

  • апарат штучної вентиляції легень RV200, 1шт, (передано у КНП «Вінницька міська клінічна лікарня «Центр матері і дитини»).
  • кишеньковий пульсоксиметр MD300K22, 2 шт., (передано у Вінницьку обласну дитяча лікарню).
  • монітор електрокардіосигналів добовий SDM 3, 1 шт., (передано у Вінницьку обласну дитяча лікарню).
  • монітор пацієнта «БІОМЕД» ВМ800А, 1 шт., (передано у Вінницьку обласну дитяча лікарню).

Таке обладнання є дуже важливим та необхідним. Щорічно в Україні народжується приблизно 10 000 дітей із вродженими вадами серця, з них близько 1500 немовлят мають критичну ваду серця і потребують невідкладного хірургічного втручання. З першої хвилини свого життя такі діти потребують високоспеціалізованого медичного догляду.

Вроджена вада серця у новонароджених є другою за поширеністю хворобою серцево-судинної системи. З кожним роком кількість дітей із вродженими вадами серця збільшується.

Для надання спеціалізованої медичної допомоги дітям з вродженими вадами серця необхідна велика кількість медичного обладнання, яке часто працює в безперервному режимі і суттєво зношується.

Пренатальна діагностика вад розвитку є запорукою успішного лікування новонародженого, адже дозволяє спеціалізованим центрам надати невідкладну допомогу та оперативне лікування одразу після народження. Устаткування перинатальних центрів, неонатальних та спеціалізованих відділень дасть змогу якнайкраще надавати допомогу наймолодшим пацієнтам.

Про перебіг акції у регіоні розповів представник ВБФ «Серце до серця» у Вінницькій області Євген Козлов. За його словами, до збору коштів долучились усі райони та ОТГ Вінниччини, більше тисячі волонтерів.

Всього за 14 років у Вінницькій області зібрано 4 971 739,09 грн.

XV Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» стартує 1 квітня 2020 року.

Вінниця.info, фото – Вінницької ОДА

Теги: благодійна акція обладнання 
Матеріали по темі