Суспільство

Вінницькі стартапери створили першу у світі гирю зі штучним інтелектом. Фото і відео

12 серпня 2021, 15:15

Підраховує, розпізнає рухи, підбадьорює та вигукує «Слава Україні!» - команда вінничан створила першу у світі гирю зі штучним інтелектом. Іван Олішевський, Андрій Турко за спонсорської підтримки Дмитра Акішина розробили унікальний спортивний снаряд, який працює за допомогою нейронної мережі вбудованої в електронний пристрій. Як прийшла ідея, та для чого може бути корисна новація, в авторів вже дізналась Вінниця.info.

«Сама по собі гиря, це заводське знаряддя, яке використовують у професійному спорті. Наші партнери, виготовили спеціальну версію з місцем для електронного пристрою. Ця гиря - алюмінієва. Але будуть і чавунні та з інших сплавів. Вагою від 4 до 42 кілограмів. Всі будуть одного розміру, але різної ваги», - пояснює нам Андрій Турко.

Як тільки починаємо записувати з ним інтерв’ю, гиря спрацьовує та каже: «Слава Україні!». Коли Андрій демонструє вправи – підбадьорює його.

«Унікальний у цьому знарядді ось цей дисплей з пристроєм вмонтований у середину. Пристрій здатний розпізнавати рухи у реальному часі, рахувати їх та оцінювати якість виконаних вправ, а також підраховує кількість витрачених кілокалорій. Коли з Іваном почали розробляти пристрій, то зіштовхнулися із серйозною проблемою. Як обробляти потім дані з датчиків? І наша задача була навчити пристрій рахувати. Ба й більше, щоб гиря з пристроєм стала більш розумною», - зауважує він.


Андрій та Іван розробили материнську плату разом з інноваційним програмним забезпеченням, всередину якого помістили нейронну мережу.

«Тож на цій гирі ми почали розв'язувати проблему з передачею великої кількості даних які надходять у реальному часі. Ми також самі розробили корпус який надійно фіксує електроніку в гирі та має протиударні властивості. Мікросхеми та інші з компоненти купували заводські. А от збірка проводилась особисто. Навчили гирю розпізнавати п’ять вправ», - продовжує Турко.

Гиря може передавати дані на будь-який гаджет через вбудовану систему bluetooth, наприклад смартфон або комп’ютер.

«А ще створили спеціальний сайт, який може приймати дані з гирі. Спеціальне прикладне програмне забезпечення отримує дані з гирі та відправляє їх в мережу Інтернет і можемо бачити, який на цей момент рахунок. Дані оновлюються кожної секунди з різних місць, населених пунктів чи країн. В умовах пандемії, або карантинів, можна проводити змагання. Достатньо лише доставити гирю. Такі собі дистанційні змагання по всьому світу», - коментують стартапери та запрошують приєднатися до їх флешмобу.


Загалом, завдяки оптимізованій енергоефективності пристрою батареї вистачає на повний день активних тренувань – 8 годин. Заряджається гиря близько 2 годин через вбудований порт usb type c. Наразі робота над проєктом продовжується. У перспективі штучним інтелектом збагатити й інші види спортивного знаряддя Зібрати та розробити додаток для смартфонів який дозволить підраховувати калорії, які втратили спортсмени під час тренувань та відстежувати активність протягом всього використання застосунку.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця гиря штучний інтелект 
Матеріали по темі