Місто

Вінницькому ліцею №26 присвоїли почесне ім’я Героя України Дмитра Майбороди

1 липня 2022, 17:35

Вінницький ліцей №26 відтепер носитиме ім’я Героя України Дмитра Майбороди – військового льотчика, підполковника ЗСУ та у минулому випускника цього закладу освіти.

З такою ініціативою виступив трудовий колектив закладу, а 30 червня виконавчий комітет Вінницької міської ради затвердив відповідну пропозицію.

Цьому рішенню передувало громадське обговорення та круглий стіл. До участі в обговоренні була запрошена громадськість, а також завітала і мама Героя Тетяна Майборода. Результатом стало одноголосне схвалення пропозиції колективу. Тож ухвала такого рішення на рівні міста стала лише наступним кроком. Відтепер увічнення подвигу Героя України у назві ліцею №26 є офіційним.

«На жаль, сумною ознакою сучасної історії нашої країни, починаючи з 2014 року, стало те, що майже кожен заклад освіти має одну, а то й дві меморіальні дошки на шану своїх героїчних випускників, які загинули, захищаючи Україну. Відтак, присвоєння закладам освіти імен героїв – гідний спосіб увіковічення їхньої мужності, героїзму і нескореності українського народу,

Зараз, коли триває агресія росії проти нашої країни, рішення про присвоєння імені випускника, Героя України, дуже важливо, тому що це піднімає наш бойовий дух, сприяє патріотичному вихованню наших дітей. Дмитро Майборода – це гордість не тільки нашої громади, а й усієї держави. Присвоєння ліцею №26, де він навчався, його імені – це справедлива можливість вшанувати подвиг цієї людини, цього героїчного льотчика. Його постать – це приклад незламності духу, патріотизму і самопожертви в ім’я нашої Батьківщини, свого народу», - переконана директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.

Довідка:

Дмитро Майборода – український військовий пілот, підполковник Збройних сил України. В минулому – випускник ліцею №26.

Військову службу Герой проходив у 456-й окремій бригаді військово-транспортної авіації Повітряних Сил ЗСУ, що дислокується в аеропорту «Вінниця» (Гавришівка), де обіймав посаду начальника служби безпеки польотів.

Дмитро Майборода, будучи командиром екіпажу літака Ан-26, з травня по липень 2014 року виконав 35 бойових вильотів для перевезення військових, озброєння, матеріально-технічних засобів у зону АТО на Донбасі, проводив евакуацію поранених та хворих.

Загинув 14 липня 2014 року у Краснодонському районі Луганської області, коли його літак був підбитий. Він разом із помічником командира екіпажу майором Дмитром Шкарбуном до останнього керував літаком, що дозволило іншим членам екіпажу евакуюватися. Ціною власного життя їм вдалося також відвести літак від населеного пункту Давидо-Микільське

Похований на Алеї Слави Центрального кладовища Вінниці.

У грудні 2014-го Дмитру Майбороді посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордену «Золота Зірка». У квітні 2015 року – військове звання «підполковник».

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінницький ліцей присвоєнно ім’я Героя України Дмитра Майбороди 
Матеріали по темі