Суспільство

Вінницьких школярів запрошують на виставку «Школа темних віків». Покажуть, як діти вчилися у минулому

9 вересня 2020, 15:22

У Вінниці відкриють інтерактивну виставку «Школа темних віків». На основі археологічних матеріалів школярам покажуть, як виглядав навчальний процес у минулому, як відбувалася передача інформації та формувалася культура.

Про це йдеться в анонсі Вінницького краєзнавчого музею.

Відкриття виставки відбудеться 11 вересня о 12:00 годині (Академічна зала Вінницького краєзнавчого музею).

Хронологічно виставка охоплює період від кам’яної доби до перших свідчень існування писемності у середньовіччі. Відвідувачам покажуть археологічні матеріали: іграшки та мініатюрні вироби трипільської культури ІV–III тис. до н. е., скіфського часу VI–V ст. до н. е, зарубинецької культури ІІ ст. до н. е. – ІІ ст. н. е., слов’ян VІІІ–ХІ ст. З-поміж унікальних експонатів – перші свідчення існування алфавітного письма на наших теренах: предмети, позначені монограмами та написами, засоби для письма часів середньовіччя.

Особливістю виставки «Школа темних віків» є використання реконструкцій оригінальних археологічних знахідок. Завдяки цьому всі бажаючі зможуть пройтися слідами давніх людей та зіштовхнутись з їхніми труднощами, спробувати себе у старовинних іграх та середньовічній каліграфії, а саме: дізнатися як грати в тавлію, пусткати кубаря, писати гусячим пером і чорнилами на папері й бересті, а стилосом (писалом) – по восковій табличці.

Виставка діятиме до 15 листопада. За попереднім записом на базі виставки «Школи темних віків 2» проводитимуться захопливі заняття.

Реєстрація та довідки за тел. 068 725 49 57.

Вінниця.info

Теги: виставка музей школярі 
Матеріали по темі