Події

Вінницький апеляційний скасував ухвалу щодо «довічника» – редактора християнської газети «Узник»

18 жовтня 2019, 09:41

17 жовтня Вінницький апеляційний суд частково задовольнив клопотання засудженого Ігоря Трубіцина – головного редактора християнської газети «Узник», яку читають в 11 країнах, про умовно-дострокове звільнення або заміну невідбутої частини покарання більш м’яким. Ухвалу Вінницького міського суду скасував і призначив новий розгляд у суді першої інстанції.

Про це повідомляє прес-служба Вінницького апеляційного суду.

Апеляційний суд допитав двох свідків: представника установи виконання покарань та правозахисницю, яка, зокрема, писала клопотання про помилування засудженого до Адміністрації Президента України.

Працівник УВП повідомив, що особову справу Трубіцина міський суд не витребовував. З’ясувалося, що в матеріалах провадження немає і копій вироків, якими чоловіка засуджено до довічного позбавлення волі.

За словами другого свідка, перша інстанція справу розглянула необ’єктивно. Каже, суд не врахував позитивну характеристику ув’язненого: зокрема, те, що Ігор Трубіцин – головний редактор християнської газети «Узник», яка виходить двома мовами. Її читають в одинадцяти країнах. Також він заснував Центр ресоціалізації для колишніх засуджених у Житомирській області.

Його адвокат переконував: тримати Трубіцина в ізоляції – недоцільно. Говорив і про практику Європейського суду з прав людини, вказуючи на нерегульоване українське законодавство щодо засуджених до довічного ув’язнення.

Прокурор не заперечував проти часткового задоволення апеляційної скарги: скасування попередньої ухвали і новий судовий розгляд справи Ігоря Трубіцина у міському суді.

Вінниця.info, фото з сайту Вінницького апеляційного суду

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: суд довічник редактор 
Матеріали по темі