Економіка

Вінницький дитсадок і училище подали в суд на «ЕНЕР-у» за неправильні платіжки та «погрозу» відключення світла і виграли справу

6 листопада 2019, 10:08

Протягом серпня-вересня до Господарського суду Вінницької області надійшли позовні заяви Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 19 Вінницької міської ради» та Державного навчального закладу «Центр професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці» до ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» з вимогою про перерахунок коштів по сплаті за користування електричною енергією відповідно до умов договору. Крім того, позивачами подано до суду заяви про забезпечення позову шляхом заборони ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» вчиняти дії по припиненню постачання навчальним закладам електричної енергії.

Про це повідомляє Судова влада за інформацією судді-спікера Господарського суду Вінницької області.

Позивачі звернулися до суду, оскільки не згодні з рахунками, які надані ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» за активну електричну енергію.

Ухвалами від 2 та 6 вересня 2019 року суд заборонив ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» вчиняти дії по припиненню Комунальному закладу «Дошкільний навчальний заклад № 19 Вінницької міської ради» та Державному навчальному закладу «Центр професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці» постачання електричної енергії.

При прийнятті рішення суд врахував, що діяльність позивачів стосується освітнього процесу територіальної громади м. Вінниця і порушення безперервності навчального процесу внаслідок припинення або обмеження електропостачання суперечить гарантованому ст. 53 Конституції України праву на освіту. Обмеження електропостачання об'єктів соціальної інфраструктури м. Вінниці може мати негативний влив на життєдіяльність його мешканців.

Суд дійшов висновку, що не вжиття такого заходу забезпечення позову може істотно ускладнити ефективний захист або поновлення порушених прав або інтересів позивачів, за захистом яких вони звернулися до суду.

Із такими висновками Господарського суду Вінницької області погодився суд апеляційної інстанції і наразі судові рішення набули законної сили.

Як повідомляла Вiнниця.info, через погрози ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» про відключення електропостачання «Вінницяоблводоканалу» за заборгованість, місто могло залишитись без води. Мер Вінниці Сергій Моргунов, зазначив, що енергетики зробили заручниками 400 тисяч жителів Вінниці. На сесії, депутати виділили кошти з міського бюджету для погашення водоканалом боргів за електроенергію.

Вiнниця.info

Теги: суд енергетики рішення 
Матеріали по темі