Місто

Вінницький експерт запатентував унікальну упаковку для збору та зберігання речових доказів. Фото

15 березня 2019, 15:45

Вінницькі криміналісти вийшли на новий рівень збору доказів. У Вінницькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України запатентували комплект для пакування речових доказів. Їх розробив заступник директора установи Юрій Куслій. Він розповів Вінниця.info про свій винахід.

«Робота експерта Вінницького НДЕКЦ МВС України складається з двох етапів. Перший – це участь як спеціаліста під час проведення огляду місця події. Основна задача - якісно вилучити сліди. Наступним кроком буде їх правильне упакування та транспортування, щоб у майбутньому якісно провести експертизу. Це, як зрозуміло, вже і є другий етап, коли дослідження проводиться у лабораторії установи», - пояснює Юрій Юрійович.

5c8bfd9b0855e_original_w859_h569.jpg

"Комплект «експерта-винахідника» візуально схожий на упаковку з-під піци. Його можна використовувати для зберігання та транспортування як великогабаритних так і дрібних об’єктів дослідження. Вони фіксуються полімерними хомутами", - зауважує Ігор Шевченко, патентний повірений України.

З метою мінімізації контакту об’єкта з поверхнею упаковки, застосовуються ребристі опори.

«Ідея створення упаковки виникла після перегляду криміналістичних серіалів. Наступним кроком був аналіз наявних аналогів. Виявилося, що у трьох країнах, США, Білорусь, Росія, використовуються схожі упаковки», - додає Юрій Куслій.

Головна ідея створення упаковки – максимальне збереження інформації на об’єктах дослідження, на яких залишаються відбитки пальців, сліди біологічного походження, продукти пострілу.

«Вищезазначене створить умови для комплексного підходу дослідження об’єктів в сучасній криміналістичній практиці, забезпечить максимальне збереження слідової інформації, стерильність, компактність, універсальність, зручність використання та захист від несанкціонованого доступу. Тому у моїй упаковці є деякі девайси, які раніше не були враховані при розробці інших аналогів», - підкреслює «експерт-винахідник».Нині Куслій проводить розширену апробацію упаковки, з метою врахуванням недоліків, які будуть виявлені, їх усунення та подальшим веденням переговорів з підприємствами, які зможуть виготовляти його комплект для пакування речових доказів на серійному виробництві.

5c8bad4c76cd4.jpg

На фото: Ігор Шевченко, патентний повірений України.

Вінниця.info

Теги: криміналісти упаковка докази 
Матеріали по темі