Культура

Вінницький художник створює африканські маски–обереги з пап’є-маше

31 березня 2021, 14:51

На створення таких масок художника Олександра Нікітюка надихнула подорож південною Африкою. Свій проєкт чоловік вирішив презентував у одній із вінницьких кав’ярень.15 масок виготовлених із пап’є-маше розвісили на стінах закладу.

Журналістам Вінниця.info художник розповів про таємне значення африканського маскування.

Маски художник створює на пластиковому шаблоні європейського обличчя, яку обклеює пап'є-маше. Після висихання маску Олександр ґрунтує ПВА та акрилом, а потім їх розмальовує. Виготовлення однієї маски займає добу.

«Маска не лише в Африці, але в Україні – це народна, ще до християнська культура. Люди не розуміли природу зла, звідки з’являються хвороби, голод і тоді вони придумали маски, якзасіб захисту від негараздів. І зараз в часи пандемії, ми таким чином відганяємо депресивний стан від себе через мистецьку арттерапію», - розповідає Олександр Нікітюк, автор проєкту «Маскування».

Крім масок, які розвішали по всіх кав’ярні, організатори нанесли такі ж зображення на стаканчики для кави. Відвідувачам пропонують не лише посмакувати каву і розглянути зображення, але і долучитись до творчого процесу та намалювати власну маску. Вінничанка Вероніка одна з тих, хто вирішив спробувати.

«Взагалі малювати не люблю, більше подобається розмальовувати. Це буде яскрава маска, яка буде передавати мій емоційний стан. Як на мене африканська маска досить незвична», - розповідає вінничанка Вероніка Дищук.

Аби мотивувати вінничан долучатись до творчості, наприкінці акції, коли паперові стаканчики у кав’ярні закінчаться, організатори розіграють мистецькі подарунки серед тих, хто наважився намалювати маску на папері.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниця акція африканські маски 
Матеріали по темі