Суспільство

Вінницький лікар-педіатр створив чатбот, завдяки якому батьки зможуть дізнатися базову інформацію щодо лікування дітей

4 серпня 2020, 10:11

Вінницький лікар-педіатр Андрій Шиманський в червні створив у Telegram чатбот @ChildDoc_bot, який допомагає батькам дізнатися відповіді на базові питання. Хоч застосунок повноцінної лікарської консультації і не замінить, але може допомогти батькам визначитись, що робити при певних типових симптомах у дитини. За час існування чатботу ним вже скористалося близько 2 тисяч батьків.

Про це йдеться в сюжеті UA:Вінниця від 3-го серпня.

«Натискаємо «Розпочати» і переходимо в головне меню. Обираємо будь-який з пунктів, маємо чіткі рекомендації», – показує Андрій Шиманський, як працює його застосунок @ChildDoc_bot.

«Виникла проблема з тим, що на банальні питання батькам просто не було, де отримати відповіді. Саме тому я от вже зібрався з силами і створив цей бот, який, в принципі, і створений для того, щоб батьки могли легко, швидко знайти відповіді на часті питання, які трапляються в кожній сім’ї кожен день», – розповідає лікар про те, чому вирішив створити подібний застосунок.Child_bot працює 24/7, має шість головних вкладок. Наприклад, «Вакцинація», «Ваша аптечка», по яких необхідно перейти, аби дізнатися інформацію, яка цікавить. Андрій Шиманський каже, Child_bot – це не лікар, а мобільний помічник.

«Це такий маленький довідник тих базових понять, які мають знати всі батьки. Як промити носа, чим промити носа, чим не варто, що таке кашель, коли він трапляється – це така базова інформація, яка батькам підкаже під час виникнення якихось симптомів, чому вони виникли, як дитині можна допомогти зараз, як надати невідкладну допомогу та коли треба терміново звернутися до лікаря», – зазначає педіатр.

Запитати можна лікаря і онлайн. Втім, замінити повноцінну консультацію чатбот не може, каже Шиманський.

«Яку вакцину треба зробити, що взяти з собою в подорож, які краплі. Тоді я можу батькам відповісти. Але от питання з приводу хвороби, коли в онлайні не можна їх вирішити, на жаль, навіть якщо є фото, інколи потрібен огляд, повноцінний», – каже чоловік.

За його словами, за два місяці, відколи він запустив чатбот, послугою скористалися близько 2 000 людей.

Серед них – вінничанка Вікторія Андросова. Розповідає – коли у сина Марка увечері піднялася температура, консультувалася з чатботом.

«Це моя перша дитина, тому я не зовсім розумію, що треба робити, а було вже достатньо пізно, і дзвонити лікарю було не дуже зручно. І я згадала, що є класний бот. І от стосовно того, що робити, коли підвищилась температурка, мені якраз порекомендувала програма, що треба випити, дозування, яке треба саме для його віку», – розповідає вінничанка.

Колега лікаря-педіатра, Аліна Волківська, каже, що це не лише зручно для батьків, а і безпечніше.

«Тут набагато коректніша інформація, бо ми знаємо, що Інтернет – це така мережа, де необхідно дуже чітко фільтрувати всю інформацію. А тут просто зібрано так, як потрібно. З точки зору і доказової медицини, тому що ми її дотримуємось, і правильні та чіткі всі алгоритми, що не нашкодять дитині і заспокоять маму», – зазначає лікарка.

Застосунком можуть скористатися усі охочі. Він безкоштовний.

«Долучитись може будь-хто, єдина умова – це знання української мови. Тому що додаток на українській», – зазначає Андрій Шиманський.

У планах лікаря-педіатра – додати до боту нові розділи, зокрема, з невідкладної допомоги.Вінниця.info, відео – з YouTube-каналу Суспільне Вінниця

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: лікар педіатр діти батьки чатбот 
Матеріали по темі