Суспільство

Вінницький планетарій на межі закриття, чи тимчасово призупиняє роботу через COVID-19? Фото

3 листопада 2020, 11:47

У Вінниці єдиний на весь західний регіон стаціонарний планетарій. Але він настільки популярний, що користується попитом по всій Україні - і він на межі закриття. Про це розповідають працівники Вінницького планетарію, який розташовується у Центральному міському парку. Вони звернулись до журналістів із пересторогою, що їх заклад невдовзі можуть закрити.

«Нас працює п’ять осіб. Всі на мінімальній зарплатні. Але нас попередили, що у найближчий час нас можуть звільнити. Через те, що не мають чим платити зарплату. Ми шоковані такими новинами. Адже наш планетарій на сьогодні єдиний, який працює у межах майже 11 областей. Крім Вінниччини ще: Тернопіль, Хмельницький, Рівне, Львів, Житомир, Черкаси, Чернівці, Івано-Франківськ та Одеса», - розповідають Вінниця.info працівники Вінницького планетарію.

Вони також зауважують, що в Україні нині залишається працювати всього 4 планетарії.

«Щороку до нас приїжджали десятки тисяч туристів та раділи, що можуть вивчати зоряне небо навіть удень та за будь-якої погоди завдяки унікальному оптико-механічному апарату «Планетарій». Ми також демонструємо цікаві повнокупольні фільми з астрономії та природознавства. Аудиторія задіяна на всі вікові категорії. Від найменших до найстарших. Крім того, у нас чи не найнижчі ціни на квитки. А з початком карантинних обмежень, ми знайшли спосіб працювати за всіма правилами. Зменшили кількість посадочних місць з урахуванням всіх дистанцій та вимог», - наголошують працівники планетарію.

За коментарем редакція Вінниця.info звернулась до Ігоря Любовського, директора «Вінницязеленбуду», на балансі якого знаходиться планетарій.

«Вінницький планетарій закривати не будуть – це однозначно! На період карантину, через світову пандемію COVID-19, його робота буде тимчасово призупинена», - пояснив Ігор Любовський.


Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото - у слайдері

Теги: Вінниця планетарій закриття тимчасове 
Матеріали по темі