Суспільство

Вінницький суд відсторонив Салецького від посади через реєстрацію громад Православної церкви України. Фото

10 жовтня 2019, 13:41

Вінницький міський суд 10 жовтня задовольнив клопотання слідчого ГУ Нацполіції у Вінницькій області щодо відсторонення від посади начальника управління релігії Вінницької ОДА Ігоря Салецького терміном на два місяці – до 8 грудня.

Поліція подала до суду через заяву від представників православної церкви московського патріархату, які вважають, що храми незаконно зареєстрували за релігійними громадами православної церкви України ПЦУ.

Під час судового засідання, яке розпочалося об 11-й годині, суддя Ігор Вишар вислухав дві сторони та згодом виніс рішення про відсторонення Салецького від посади на два місяці.

Біля будівлі Вінницького міського суду зібралися прихильники Російської православної церкви та Православної церкви України. Віряни ПЦУ підтримували Салецького та звинувачували поліцію в тому, що та стала на бік Російської церкви.

«Наша громада вже давно перейшла до Православної церкви України, але є деякі представники, які хочуть залишитися в лону РПЦ і не хочуть перейти до української. Ми перереєструвались, нам надали статут, але до свого храму не можемо зайти, бо представники РПЦ не пускають нас. Сумно через те, що боронять нас чужими людьми, з’їжджаються священники з околиці, з району і привозять людей своїх – тітушок, які б’ють наших жінок, бабусь і не пускають до храму. Поліція підтримує сторону Російської церкви. Сьогодні повністю підтримуємо Салецького в тому, що його незаконно зняли з посади. Будемо боротися до останнього», – каже отець Філарет з с. Четвертинівка, Тростянецького району.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: суд Салецький відсторонення 
Матеріали по темі