Культура

Вінницький театр ляльок, що переїхав у «Книжку», готують до відкриття. Фото

10 вересня 2019, 13:26

15 вересня Вінницький академічний обласний театр ляльок «Золотий ключик» розпочне роботу у новому приміщенні. Сьогодні у «Книжці» завершують реконструкцію: монтують сцену, звукове та світлове обладнання, декорації.

В.о. директора департаменту культури Вінницької ОДА Валентина Троян розповіла під час прес-конференції, що нова глядацька зала розрахована на 213 глядачів, стара (на Льва Толстого) вміщувала тільки 100 діток.

«Наш Вінницький театр ляльок є одним із найкращих в Україні. Але він знаходився у найгірших умовах.

Площу театру збільшили на 1000 квадратних метрів. Я думаю, що він буде затишним. Коли є гарні умови, тоді хочеться йти на роботу, хочеться вторити. Театр здивує нас ще не одною цікавинкою. Глядачі побачать вистави із сучасним обладнанням. Нові проекти, які було технічно неможливо зробити у старому приміщенні», - зазначила посадовиця.

На реконструкцію приміщення для театру витрати близько 25 мільйонів гривень. Але цих коштів не вистачило на меблі для гримерок, технічних приміщень і дитячий майданчик зовні. Ці роботи мають завершити у наступному році. При вході до театру розмістили кам’яні скульптури казкових героїв.

Особливо радіють новосіллю актори.

«Театру 82 роки. І увесь цей час в нього практично не було приміщення. У новому приміщенні – сучасні акторські, з гарячою водою. Є душова кімната для співробітників театру. Нам навіть не віриться, що ми будемо працювати в таких умовах», - говорить директор Вінницького академічного обласного театру ляльок Михайло Байдюк.

Театрали пишаються звуковим і світловим обладнанням, адже воно дасть можливість показувати сучасні вистави.

«У нас 100% зміниться технічне обладнання. У старому театрі, крім завіси, не було жодної механіки. Тепер з’являються підйомники для декорацій. Повністю нове світлове і звукове обладнання, якісне, цифрове. Площі стала втричі більшою. Сцена стала в шість разів більшою навіть ті вистави, які є зараз, не будуть виглядати так, як раніше. Вони зазвучать по-іншому», - пояснює головний режисер театру Олександр Свіньїн.

Нове приміщення планують використовувати не тільки для лялькових вистав, але й для проведення інших мистецьких заходів.

Під час відкриття театру презентують лялькову концертну програму, що триватиме близько години. Урочистості заплановані на 14 годину.

Читайте також: Театр ляльок у Вінниці: унікальні старовинні персонажі та сучасні герої. Фоторепортаж за лаштунками.

ляльковий театр у вінниці

Вiнниця.info

Теги: театр ляльковий театр Книжка 
Матеріали по темі