Суспільство

Вінницьким медикам швидкої привезли нові дефібрилятори із голосовими підказками. Фото

20 червня 2019, 12:44

20 червня Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги отримав два нових дефібрилятора із голосовими підказками, вартістю 600 тисяч гривень, а також один пульсоксиметр. Пристрої дають можливість реанімувати пацієнтів, які мають порушення системи кровообігу. На сьогоднішній день, всі автомобілі екстреної медичної допомоги мають таке обладнання.

«В рамках програми «Розвитку екстреної медичної допомоги», ми зробили ще один крок і придбали обладнання для хворих, які мають порушення системи кровообігу. Вони дають можливість реанімувати пацієнтів під час транспортування. Це дороговартісне і високоякісне обладнання. Сьогодні всі реанімобілі області мають таке обладнання», – зазначив Валерій Коровій, голова Вінницької ОДА.

Також очільник області зазначив, що цьогоріч планують розпочати комплексну програму, яка дасть можливість протягом бюджетного року закупити майже 70 нових автомобілів екстреної медичної допомоги, з яких 8 – реанімобілі. В них можна буде робити міні-операції.

Лікарка екстреної медицини Людмила Павленко провела короткий інструктаж по роботі дефібрилятора.

«Зовнішній ручний дефібрилятор може бути використаний як, власне, дефібрилятор. Тут є ложки, за допомогою яких можна зчитувати ритм з поверхні тіла пацієнта і дізнатися, який в нього ритм і таким чином визначити чи потрібна дефібриляція, брати на приладі кількість заряду, з якою вона (ред. дефібриляція) буде нанесена. Цей апарат може використовуватися, як монітор: підключити електроди до тіла пацієнта завдяки одноразовим наліпкам і, під час транспортування, постійно спостерігати за тим, як змінюється і реагує пацієнт на те, що відбувається.

Є функція кардіостимуляції при фатальній брадикардії, це коли серцебиття людини знижується до критичних цифр. Також є можливість кардіоверсії. Це один із різновидів надання допомоги, який теж є екстреним. Загалом, дефібрилятор є вкрай необхідним для екстреної допомоги, бо без такого пристрою бригада стає неповноцінною. Є протокол базових реанімаційних заходів і є протокол розширених. Бригада, яка не має такого засобу – може виконувати лише базові реанімаційні заходи і мусить кликати в допомогу іншу бригаду, як має дефібрилятор. Такий пристрій не можна замінити нічим», – каже Людмила Павленко.


На лінії екстреної медичної допомоги працює більше 150 бригад, дефібрилятори є в усіх автомобілях.

Також у центрі екстреної медичної допомоги запустили дію оперативно-диспетчерської службаи, яка дозволяє об’єднати всі дзвінки, що приходять зі всієї області по лінії «103». Всі автомобілі оснащені планшетами, за допомогою яких лікарі екстреної допомоги показують всі свої дії, заповнюють медичну документацію: адресу пацієнта, мобільний телефон, ПІБ.

На GPS-трекерах можна спостерігати онлайн-розташування автомобілів.

Вінниця.info

Теги: дефібрилятор екстренна допомога 
Матеріали по темі