Здоров‎’‎я

Вінницький військовий хірург провів у фронтових умовах операцію, яка немає аналогів у світі. Фото

27 травня 2022, 18:46

26 травня Сухопутні війська ЗС України повідомили про те, що наші військові хірурги провели операцію, яка не має аналогів у світі.

«Минулого тижня у військово мобільному госпіталі в одному з прифронтових міст, вперше в Україні виконана сучасна лапароскопічна операція - видалення нирки при вогнепальному пораненні з руйнацією органу», - пояснюють у повідомленні.

Там також зауважили, що у цьому мобільному госпіталі виконані вже дві такі операції.

«Завдяки надскладним технологіям на професіоналізму наших військових хірургів, поранені вже самостійно ходять по палаті. Такі операції при бойовій травмі нирки не мають аналогів у світі», - констатують військові.

Тим часом у Командування Медичних сил Збройних Сил України показали фото видаленої кулі та осколки з черевної порожнини.

«Завдяки малоінвазивній операції на животі залишаються ледь помітні місця проколів від оперативного втручання, пораненіраніше активізуються і вже самостійно ходять по палаті. Такі операції при бойовій травмі нирки не мають аналогів у світовій практиці», - пояснили військові медики.

Як стало відомо редакції Вінниця.info, серед команди військових хірургів, які здійснили цю операцію, є і наш вінничанин Костянтин Гуменюк.

У фронтових умовах він рятує життя Захисників від травня 2014-го. Наразі, зв'язатися з ним нашим кореспондентам не вдалося через щільний графік медика.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінничанин військовий хірург унікальна операція фронт 
Матеріали по темі