Місто

Вінниця отримала статус ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді»

8 грудня 2021, 11:49

7 грудня Вінниця отримала офіційний статус ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді». Вінниця – одне з перших в Україні, кому присудили почесне звання. Міжнародну відзнаку вручили під час саміту «Діти 2021» у Києві.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

«Для нас дуже відповідально бути частиною всесвітньої мережі громад, які створюють середовище, дружнє до дітей і молоді. Ця глобальна ініціатива ЮНІСЕФ об'єднує 35 муніципалітетів в Україні та понад 3000 – у світі», - каже Сергій Моргунов.

Рішення про присвоєння Вінниці почесного статусу ухвалила Рада партнерів Ініціативи «Міста, дружні до дітей» (Child Friendly Cities). Цьому передувало приєднання міста до Ініціативи у 2018 році, прийняття плану дій та незалежний аудит його виконання.

«Важливо, щоб кожна дитина у Вінниці відчувала себе захищеною і мала всі умови для повноцінного та інклюзивного розвитку – у садочках, школах, клубах за інтересами і спортивних секціях. Щоб їм було комфортно у рідному місті. Це пріоритет нашої команди, - зазначив міський голова Сергій Моргунов. - Вдячний партнерам з ЮНІСЕФ за визнання успіхів громади, сподіваємося на подальшу співпрацю».

Участь в Ініціативі відкриває можливості для підтримки Фондом нових ідей у сфері молодіжної політики. Ключові напрями роботи щодо розвитку комфортного середовища для дітей і молоді відображені у Стратегії «Вінниця 3.0». Отримання відзнаки ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» ще раз підтверджує, що громада впевнено будує стале майбутнє для кожної дитини та молодої людини у Великій Вінниці.

Довідка:

У 2018 році Вінниця стала учасником глобальної ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Громада, дружня до дітей та молоді». 5 жовтня 2018 року було підписано Меморандум про наміри та взаємодію між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Вінницькою міською радою. 11 грудня 2018 року у м. Києві на Всеукраїнському форумі, організованому ЮНІСЕФ в Україні, Вінниця отримала статус кандидата у громади, дружні до дітей та молоді.

У 2019 році Вінниця виграла престижну премію «Child Friendly Cities Inspire Awards» серед найбільш дружніх до дітей міст у світі. Цією премією ЮНІСЕФ відзначає найкреативніші, найінноваційніші та надихаючі рішення міст для розвитку дітей і молоді.

Перемогу Вінниці приніс проєкт шкільного бюджету участі, що став найкращим у світі прикладом залучення дітей до міського врядування. Впровадження цього конкурсу фінансується з міського бюджету з метою реалізації ідей учнів, спрямованих на покращення шкільного життя.

«Громада, дружня до дітей та молоді» - це ініціатива ЮНІСЕФ, спрямована на підтримку місцевої влади у реалізації ними прав дітей. Глобально ініціатива впроваджується з 1996 року.

Разом з Вінницею першими українськими громадами, які отримали офіційний статус учасника Ініціативи, стали Бахмут та Львів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото з сайту міської ради

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: ЮНІСЕФ Вінниця 
Матеріали по темі