Місто

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні invA+

15 січня 2020, 10:00

14 січня Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомило про підтвердження кредитного рейтингу Вінниці з прогнозом «стабільний» та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invА+. Загалом більшість показників стану економіки та господарського комплексу міста перевищують середні дані по країні.

Такі рівні рейтингів відображають високу інвестиційну привабливість та спроможність міста розраховуватися зі своїми обов’язками.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Як повідомляє IBI-Rating, при оновленні рейтингів було враховано структуру економічного комплексу міста та динаміку ключових показників. Вінниця має диверсифіковану економіку, що забезпечує стабільні надходжень до бюджету. У першому півріччі 2019 року, проти відповідного періоду попереднього року спостерігалось подальше зростання низки показників соціально-економічного розвитку: обсяг реалізованої промислової продукції зріс на 17,1% до 17,4 млрд грн, освоєних капітальних інвестицій - на 31,3% до 2,3 млрд грн; роздрібний товарооборот – на 22,9% до 4,7 млрд грн, зовнішньоторговельний оборот – на 7,7% до 718,8 млн дол. США, обсяг виконаних будівельних робіт – майже втричі, до 3,4 млрд грн.

Також враховувались конкурентні переваги та недоліки у порівнянні з іншими містами країни. У Вінниці локалізовані ключові органи державної влади регіону. Як йдеться у повідомленні рейтингового агентства ІВІ-Rating, місто має добру логістику, значну кількість різнопрофільних навчальних закладів, та розвинену обслуговуючу, комунальну й соціальну інфраструктуру.

Конкуренція для бізнесу та вартість трудових ресурсів є нижчою, порівняно зі столицею. При цьому, активне залучення локальних та іноземних інвестицій, а також політика максимальної прозорості по відношенню до бізнесу з боку місцевої влади, позитивно впливає на інвестиційний клімат в регіоні, а також на економічний, кадровий та соціальний потенціал міста.

Брались до уваги при оновленні рейтингу й ефективність фінансової політики та показники бюджету. За І півріччя 2019 року загальні надходження до бюджету м. Вінниці склали 2,4 млрд грн (що відповідає показнику відповідного періоду минулого року), а у їх структурі суттєво збільшилась частка власних доходів (до 64,1%).Останні на 85% складаються із податкових надходжень, що є диверсифікованими за платниками та галузями. Це забезпечує відносну стабільність та прогнозованість надходжень до бюджету. Рівень бюджетної забезпеченості продовжує перевищувати середнє значення по країні та у І півріччі 2019 року склав 4,3 тис. грн.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста, у тому числі, показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Вінниця.info, фото зі сторінки міського голови Сергія Моргунова

Теги: інвестиція рейтинг 
Матеріали по темі