Місто

Вінниця придбає військові облігації на 100 мільйонів гривень та спрямує додаткові кошти на військових і закупівлю ліків немовлятам

27 травня 2022, 12:43

Вінницька міська рада спрямовує 100 мільйонів гривень на придбання військових облігацій, щоб підтримати ЗСУ. Окрім того виділять додаткові кошти й для військових, поліції та рятувальників, а також на закупівлю ліків немовлятам.

Такі рішення ухвалили депутати на черговому засіданні сесії міської ради, яке відбулось 27 травня.

Вінниця планує прибрати державні цінні папери внутрішньої державної позики на загальну суму до 100 млн грн терміном на 3 місяці за рахунок тимчасово вільних коштів бюджету Вінницької міської територіальної громади з поверненням коштів до кінця року.

Очільник Вінниці Сергій Моргунов зазначає, що придбання військових облігацій – це ще один внесок Вінницької громади у боротьбу з цинічним і жорстоким окупантом.

«Враховуючи ситуацію, яка зараз відбувається в країні, ми не можемо проводити роботи по наших муніципальних проєктах. Тож є пропозиція, щоб наявні кошти територіальної громади направити на Перемогу – на підтримку нашої армії. Зараз ми інвестуємо в нашу країну, а згодом ці кошти повернуться, і ми зможемо використати їх на розвиток територіальної громади», - каже Сергій Моргунов.

Окрім того, для нацгвардійців військової частини 3028 виділили мільйон гривень на пальне та ремонт техніки. Таке рішення ухвалили на сесії міської ради сьогодні, 27 травня. Зміни до рішення міської ради від 24.12.2021 № 706 представила директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

Ще 131 тисячу гривень спрямували до Вінницького об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату). Передбачені додаткові кошти в сумі 500 тисяч грн на підтримку поліції та рятувальників - 300 та 200 тис. грн відповідно.

«Для фінансової підтримки Вінницької обласної організації Українського товариства сліпих також надаємо субвенцію розміром в 100 тисяч гривень. Ми це робимо регулярно для того, щоб забезпечити перевезення осіб з інвалідністю по зору, які є жителями Вінницької МТГ і працюють на підприємстві УТОС», - сказала директорка департаменту фінансів ВМР Наталія Луценко.

Під час сесії також внесли зміни до рішення міської ради від 24.12.2021 №758. За програмою «“Здоров'я вінничан» передбачені 200 тисяч гривень на закупівлю препарату «Куросурф» для Центру матері й дитини.

За словами директора департаменту охорони здоров'я ВМР Олександра Шиша, раніше цими ліками забезпечувала держава, втім у нинішніх умовах вирішити це питання необхідно на рівні громади.

«Це спеціальний медикамент для новонароджених з легеневою недостатністю. У першу чергу це важливо для надання невідкладної медичної допомоги недоношеним діткам у наших пологових будинках», - сказав Олександр Шиш.

Нагадаємо, на цій же сесії міськради прийняли рішення про перейменування трьох вулиць у Вінниці в пам’ять про захисників України цієї війни.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: рішення Вінницька мерія підтримка армії кошти на військових ліки для немовлят 
Матеріали по темі