Місто

Вінниця увійшла до лідерів рейтингу серед міст з найбільш сприятливим бізнес-кліматом

14 вересня 2020, 12:32

Вінниця увійшла в перелік лідерів рейтингу міст-учасників Індексу конкурентоспроможності (ІКМ) 2019/2020. За результатами дослідження, місто посіло четверту сходинку, поступившись Хмельницькому, Івано-Франківську та Львову. За словами авторів дослідження, ІКМ є інструментом для оцінки бізнес-клімату в містах, вимірювання ефективності економічного врядування та мотивації місцевих органів влади до співпраці з місцевою бізнес-спільнотою.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Як йдеться в повідомленні, дослідження здійснили Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) спільно з компанією Інфо Сапієнс та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

Таке вимірювання Індексу конкурентоспроможності міст (ІКМ) України проводилось вперше. Для вимірювання ІКМ 2019/2020 автори рейтингу провели масштабне опитування, перша хвиля якого охопила 23 обласні центри України та місто Київ. Опитано понад тисяч суб’єктів підприємницької діяльності, які висловили думки про бізнес-клімат та про зусилля міської влади у створенні сприятливого середовища.

За результатами проведеного опитування та зібраних статистичних даних з міст, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій підготовлено звіт та рейтинг міст-учасників.

Індекс Вінниці становить 65,45. Більші показники мають лише три міста: Львів (66,15), Івано-Франківськ (66,95) та Хмельницький (72,96). Загалом, високий індекс конкурентоспроможності отримали шість міст.

За словами Директора місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та Білорусі, Джеймса Хоупа, цей індекс є віхою в зусиллях Агентства США з міжнародного розвитку у допомозі українській економіці, щоб зробити її більш конкурентоспроможною та привабливою для інвесторів. Це неупереджений інструмент для оцінки бізнес-клімату, який призначений як для державного, так і для приватного секторів.

Як йдеться в аналітичному звіті дослідження, досягнути високої позиції в рейтингу Вінниця змогла завдяки переважно високим результатам у рамках окремих компонентів (субіндексів).

Найсильніші компоненти:

  • Прозорість та відкритість даних (2-ге місце);
  • Податки та збори (2-ге місце);
  • Неформальні платежі та корупція (3-тє місце);
  • Лідерство міської влади (3-тє місце);
  • Підтримка інновацій (6-те місце).

Найслабші компоненти:

  • Започаткування бізнесу (20-те місце);
  • Вартість дотримання законодавства (17-те місце).

Як зазначають фахівці, у Вінниці, за даними опитування, у 2018-2019 роках, довше ніж в середньому по країні тривала реєстрація бізнесу – 7,6 дня проти 6,1 дня.

Таким чином, по критерію «Започаткування бізнесу» місто отримало 3,99 бала та посіло аж 20-у сходинку.

Також одним з проблених компонентів для Вінниці є вартість дотримання законодавства. Місто посіло лише 17-ту позицію з 6,16 бала. Результат міста було визначено низькими (порівняно з іншими містами) оцінками респондентів щодо витрат часу та коштів на дотримання вимог місцевих регуляторних актів, а також часових витрат на спілкування з інспекторами.

У Вінниці підприємці в середньому витрачають 4,1 дня на дотримання місцевих регулювань, що лише трішки довше ніж середній для країни показник – 4 дні. На виконання місцевих регулювань у Вінниці витрачають в середньому 4,3% річного доходу, що перевищує середній для всіх респондентів показник – 3,7%.

Результати опитування свідчать, що у Вінниці підприємців дещо частіше відвідують інспектори міської влади (у середньому 0,8 раза в місті на рік проти 0,7 раза на рік на рівні країни). У результаті середні часові витрати на спілкування з інспекторами становлять 5,8 дня, що майже на 1 день більше ніж у середньому по країні (5 днів).

Повний звіт ІКМ 2019/2020 та рейтинг усіх міст можна переглянути за посиланням.

Довідково:

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також сприяє формуванню ефективної торгової політики, щоб забезпечити МСП можливістю скористатись перевагами від міжнародної торгівлі.

Нагадаємо, за версією Forbes, Вінниця увійшла в ТОП-10 кращих міст України для ведення бізнесу. Місто посіло другу сходинку, поступившись кількома балами Івано-Франківську.

Вінниця.info, фото – ілюстративне

Теги: коронавірус захворювання Вінниця статистика 
Матеріали по темі