Культура

Вінницю чекає «Венера у хутрі» і найсучасніша, драйвова українська музика без жодних стереотипів

12 жовтня 2019, 10:02

Чим сучасні українські композитори сьогодні підкорюють світ, вінничани та гості міста побачать під час унікального концерту «Венера у хутрі», який за підтримки Українського культурного фонду та Вінницької міської ради пройде у рамках фестивалю Contemporary music days in Vinnytsia-2019.

Концерт відбудеться 18 жовтня о 19.00 у концерт-холі «Моnt Blanc», а вхід буде за безкоштовними запрошеннями, які можна замовити на офіційному сайті фестивалю contemporary-vinnytsia.blogspot.com.

«Під час цього особливого концерту глядачі почують тільки найсучаснішу, драйвову та емоційну українську музику без жодних стереотипів», - розповідає куратор фестивалю Володимир Черевик. «Для концерту було відібрано найкращі твори сучасних українських композиторів, з якими сьогодні можна привітатися за руку. Вони живуть і творять прямо тут і прямо зараз! Їхня музика про нас і для нас. Вона легка для сприйняття та незабутня за враженнями. Це як саундтреки з улюблених фільмів. Але краще».

На концерті прозвучать твори українських композиторів різних поколінь від шістдесятників до двохтисячників. Усі композиції написані у різній стилістиці - від неоромантизму до авангарду з електронікою. А презентує їх у Вінниці знаменитий Ukrainian Festival Orchestra зі Львова на чолі з талановитим диригентом Іваном Остаповичем.

«Програма концерту складена із унікальної української сучасної музики», – каже Іван Остапович. «Для нас важливо, щоб саме сучасна музика звучала частіше, оскільки вона говорить про нас самих, про наш час. Усі композитори – яскраві представники саме українського напрямку у світовій музиці, який близький людям у цілому світі».

«Libera me» Святослава Луньова, що відкриватиме концерт, ніби написана для оскароносного голівудського кіно. «Кітч-музика» Валентина Сильвестрова — це музика-стан, твір-післямова, відлуння, що триває вічно. «Етюди старого міста» Любави Сидоренко — літопис у звуках про те, що оточує нас та наповнює наше життя, де ми шукаємо сенси і знаходимо себе. «Венера у хутрі» — надзвичайно актуальний, емоційний та експресивний твір Богдани Фроляк, написаний у 2004 році за новелою Леопольда фон Захер-Мазоха. А неймовірна «Колискова» Максима Шалигіна, «LANTERN» Олега Безбородька для струнного квартету і «Контрапункти» Геннадія Ляшенка для соло арфи – твори, які миттєво торкаються найтонших струн душі.

Композиції концерту настільки досконало підібрані, що є найкращим плейлистом сучасної української класичної музики без жодних стереотипів, яку справді хочеться слухати, відчувати й неодмінно мати на своєму гаджеті на всі випадки життя.

«В Україні дуже багато цікавої та якісної музики, яка може на рівних конкурувати зі світовою. Просто ми самі про неї не знаємо», – відзначає Іван Остапович. «Головне правило – музика повинна звучати. Якщо вона не звучить – її не існує. Музика має звучати постійно і систематично, у всій своїй різноманітності. Коли люди будуть просто чути її – один раз, другий, третій – вона вкладається у колективній свідомості. Музика каже сама за себе».

Ставши яскравим емоційним міксом, концерт «Венера у хутрі» вразить ще й різноманіттям інструментів: глядачі будуть насолоджуватися чарівним співом арфи, фортепіано та струнного оркестру.

«Концерт «Венера у хутрі» на нашому фестивалі буде презентований у рамках проекту промоції української класичної музики Ukrainian Live, який сьогодні дуже потужно представляє все найкраще, що було створено і створюється прямо зараз в Україні», - відзначає засновниця Contemporary music days in Vinnytsia, заслужена артистка України Ірина Френкель. «Творці Ukrainian Live поставили собі за мету два надзвичайно важливі завдання: робити класику популярною, керуючись найкращими світовими тенденціями, та водночас - надавати другого дихання несправедливо забутим творам мистецтва. Асортимент Ukrainian Live складається з ніжних та добірних мелодій і ритмів, які врізаються в пам’ять та годують мозок. Це завжди дуже якісна, емоційна музика і вибуховий плейлист, що розриває шаблонне уявлення про українську культуру».

Невипадково ключовими виконавцями проекту Ukrainian Live одразу стали музиканти неперевершеного Ukrainian Festival Orchestra, що виріс із камерного оркестру Collegium Musicum, який у 2014 році заснували диригент Іван Остапович та культменеджер Тарас Демко.

На початку 2018 року колектив пережив фундаментальне оновлення, яке торкнулося складу, репертуару, головної ідеї та відобразилося у назві – Український Фестивальний Оркестр.

Оркестр названий так, тому що він запрошує до співпраці найкращих музикантів зі всього світу, зокрема, успішно співпрацює зі світовими зірками класичної музики: скрипалями Ноа Бендінкс-Белглі, Корі Церовшеком, Вадимом Холоденком, Андрієм Гавриловим, Антонієм Баришевським, Сергієм Островським, Джейкобом Шоу, Левом Маркізом, Сігізвальдом Кьойкеном, Теодором Кухарем та багатьма іншими.

«Ukrainian Festival Orchestra - це «свято української музики», фестиваль, який триває завжди!» – каже про свій колектив Іван Остапович.

І у цьому вінничани переконаються вже у п’ятницю, 18 жовтня, о 19.00 у концерт-холі «Моnt Blanc» (вул. Соборна, 34).

Як замовити запрошення на концерт «Венера у хутрі»?

Щоб отримати запрошення, потрібно витратити всього 5 хвилин свого часу.

1. Переходьте за цим посиланням https://2event.com/uk/events/1841036

2. При кліку на кнопку «Придбати квитки» заповнюйте форму.

3. На вказану вами електронну пошту надійде лист із запрошенням та унікальним QR-кодом.

Роздрукуйте запрошення або збережіть у своєму смартфоні. Його вам потрібно буде показати у день концерту на вході.

Організатори звертають увагу: на запрошеннях місця не вказуються. Вони будуть займатися глядачами по факту.

А якщо комусь важко самотужки замовити запрошення онлайн, можна звернутися за допомогою у інформаційний центр фестивалю, який з 14.00 до 18.00 працює на першому поверсі приміщення «ВІНТЕРИ» на вулиці Театральна, 15.Теги: «Венера у хутрі» 
Матеріали по темі