Суспільство

Вінницю відвідали представники Європи та Китаю. Дипломати побували на місці ракетного обстрілу і обговорили допомогу

11 серпня 2022, 16:14

11 серпня до Вінниці прибули представники дипломатичних місій в Україні. Дипломати побували на місці ракетного обстрілу, який стався 14 липня, а також обговорили допомогу Україні, зокрема Вінниці.

Навпроти «Ювілейного» представники Великої Британії, Іспанії, Туреччини, Грузії, Норвегії та Китаю поставили квіти в пам’ять про загиблих внаслідок ракетного обстрілу. На це місце вінничани досі приносять дитячі іграшки та квіти…

«Хочу висловити щирі співчуття від імені уряду її величності з приводу тієї жахливої ракетної атаки, яка нещодавно сталася у вашому місті. Тим часом, наш уряд продовжує надавати допомогу. Ми цього року раніше уже оголосили гуманітарну підтримку Україні на суму 220 мільйонів фунтів стерлінгів, вона продовжує надходити. Ми тримаємо зв’язок із гуманітарними організаціями, з ООН. Дуже приємно, що ця допомога продовжує надходити на ті місця, де вона найбільш потрібна. Ми будемо надалі працювати на регіональному рівні з нашими партнерами», – каже Саскіа Голдман, керівниця групи гуманітарної програми Посольства Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії в Україні.

Начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов повідомив дипломатів про долю Будинку офіцерів.

«Будинок офіцерів побудований у 30-х роках минулого століття. Це типовий концертний зал на 1000 місць. Такі були побудовані і в Харкові, і Кривому Розі. Ця будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення, охороняється законом. І перше, що ми бачимо – фасад, який залишився в історичному вигляді. Він має бути відновлений в оригінальному вигляді. Щодо концертного залу, уже скажуть архітектори. Можливо, він буде побудований у новому форматі і з новими технічними можливостями, які є на сьогоднішній день», – каже Сергій Борзов.

Він додав, що на зустрічі з іноземними партнерами оговорили сприяння допомоги Вінниці.

«Щойно на зустрічі ми з іноземними партнерами обговорили питання відновлення площі Перемоги і житлових будинків, які також постраждали, а їх маємо 50. Ви бачите, що йдуть роботи, дахи і фасади відновлюються».


Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що першими, хто вирішив допомогти Вінниці після ракетного обстрілу, став американський фонд. Вони надали продуктові пакети людям та планують профінансувати встановлення вікон в одному з будинків.

«Ремонтом деяких будинків нині займаються наші місцеві приватні підприємці. Якщо говорити про співпрацю з міжнародними організаціями, то першими до нас приїхав американський благодійний фонд, який надав продуктові пакети і сьогодні обговорюється фінансування щодо встановлення вікон в будинку по вулиці Винниченка, 35. Це все в процесі. Поки що роботу не розпочали. І також проводили перемовини з представництвом Червоного Хреста щодо встановлення вікон в інших будинках.

З боку міського бюджету – ми зайнялися ремонтом покрівель. Ми почали відновлювати вікна у під’їздах загального користування, ну і, звичайно, продовжуємо далі надавати всю необхідну документацію до державного бюджету щодо всіх помешкань, які постраждали від ракетного обстрілу», – каже Моргунов.


Під час зустрічі також повідомили, скільки нині людей, які постраждали від ракетного обстрілу, ще знаходяться у лікарнях.

«На сьогоднішній день, внаслідок ракетного обстрілу, маємо 27 загиблих. У лікарнях знаходяться 13 людей, четверо людей відправлені в опікові центри Львова і четверо до Польщі», – каже Сергій Борзов, начальник Вінницької ОВА.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото дивіться у слайдері

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: дипломати місце ракетного обстрілу підтримка 
Матеріали по темі