Культура

Виставка військової техніки, хода Соборною та реконструкція бою. Програма фестивалю «Вінниця - Столиця УНР»

3 жовтня 2018, 13:10

 13 жовтня в місті втретє проведуть фестиваль «Вінниця – Столиця УНР», який приурочений до Дня Захисника України та 100-річчя Української Революції 1917-1921 років. Цьогоріч в рамках Фестивалю відбудеться виставка військової техніки, хода Захисників України Соборною та відтворення бою армії УНР проти білогвардійців.

Про це Вінниця.info повідомив керівник КП «Центр історії Вінниці» Олександр Федоришен.

«На Європейській площі о 10.00 годині буде виставка військової техніки. Цією виставкою ми б хотіли показати правонаступність сучасних українських Збройних Сил та українсько-республіканського війська сторічної давнини. Хочеться щоб люди візуально побачили, як виглядала військова техніка тогочасна і теперішня. Там буде стояти панцерник «Петлюра» та техніка Нацгвардії. Люди зможуть поспілкуватись і з військовими і з реконструкторами і отримати всю інформацію про головну подію фестивалю - реконструкцію», - говорить Олександр Федоришен.

Саму реконструкцію бою армії УНР проти білогвардійців проведуть на території Центрального парку (ділянка між «Райдугою», локацією «Міні Вінницею» та стадіоном – ред.). Учасники фестивалю проведуть ходу від Європейської площі до парку.

«О 13.00 біля вежі військова техніка, військові та реконструктори об’єднаються в одну колону і ми рухаємось Соборною в напрямку фестивальної локації військово-історичної реконструкції. З 13.00 до 14. 00 години в нас заявлена хода Захисників України», - повідомив керівник Центру історії Вінниці.

В центральному парку із застосуванням піротехніки, панцерника і гармати будуть відтворювати бої під Бершаддю, які проходили восени 1919 року.

«О 14.00 годині поряд з локацією Міні Вінниця відбудеться військова реконструкція. В основу будуть покладені події осені 1919 року: епізоди дієвої армії УНР, білогвардійських підрозділів та інших військових сил, які оперували на території Поділля в той час. В реконструкції беруть учасники з всієї України – Львів, Луцьк, Одеса, Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Івано-Франківськ, Тернопіль, Запоріжжя, і це не повний перелік», - каже О. Федоришен.

Один з епізодів, який буде відтворено під час реконструкції – бої під Бершаддю. В реконструкції буде використовуватись і панцерник Петлюра і раритетна гармата.

Вінниця.info

Теги: фестиваль Вінниця УНР 
Матеріали по темі