Здоров‎’‎я

Військовий хірург з Вінниці, розповів про унікальні операції в польових умовах: «Наші військові живі»

15 червня 2022, 13:00

Вінничанин Костянтин Гуменюк - головний хірург Збройних Сил України командування Медичних сил Збройних Сил України під час брифінгу в медіацентрі «Укрінформ» розповів про унікальні методики, оперативних втручань, які наші медики застосовують на фронті.

«Ми, військові хірурги, які лікують наших поранених бійців, зустрічаємось з сучасною бойовою травмою, яка відрізняється від тої, які мали в досвіді Великої вітчизняної війни, війни в Афганістані. Випадок, який трапився тут в зоні бойових дій, пов'язаний з тим, що ми досить широко почали застосовувати сучасні малоінвазивні оперативні втручання лапароскопії і кольпоскопії. Завдяки малоінвазивності ми маємо кращі результати в діагностиці та лікуванні. Такого досвіду не мають країни, які ведуть війни», - говорить Костянтин Гуменюк.

Хірург розповів детально про дві унікальні операції, завдяки яким врятували життя наших воїнів.

«В один з наший військових шпиталів поступив військовослужбовець з вогнепальним осколковим пораненням, з вогнепальним переломом правого плеча і осколок пошкодив праву нирку. Утворилась внутрішня гематома, нирка була повністю зруйнована. Тоді мною було прийнято рішення використовувати не традиційний метод (лапаратомія, розріз живота), а застосувати сучасну методику – лапароскопію. Ми виконали цю операцію. Безумовно є певні технічні складнощі виконання цієї операції. Але завдяки професіоналізму всієї бригади, нам вдалось зробити цю сучасну операцію. Через день наш поранений боєць вже самостійно підіймався, ходив. На передній черевній стінці залишилось всього чотири маленьких прокола від даної методики. На наступний день в нас поступив подібний військовослужбовець з подібним пораненням, також була поранена права нирка. На наступний день ми зробили вже наступну, другу таку операцію. Отримали гарні результати. Наші військові живі. Вони продовжують лікування в госпіталях», - говорить Костянтин Гуменюк.

Нагадаємо, наші медики у фронтових умовах провели операцію, яка не має аналогів у світі. Костянтин Гуменюк нагороджений Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: військові хірурги 
Матеріали по темі