Суспільство

Військові віддали журналістам на день свій радіолокаційний підрозділ на Вінниччині

29 листопада 2010, 19:23

29 листопада, на командному пункті окремого радіолокаційного підрозділу радіотехнічних військ Повітряних Сил ЗС України, що дислокується на Вінниччині побували журналісти центральних та місцевих засобів масової інформації.

Захід присвячено до Дня радіотехнічних військ Повітряних Сил ЗС України, встановленого наказом Міністра оборони України №490 від 16 вересня 2010 року.

У військовій частині представників мас-медіа особисто зустрів начальник РТВ генерал-майор Артур Артеменко. Він взяв участь у ритуалі заступання на бойове чергування і запросив пресу у «свята-святих» – командний пункт радіолокаційного підрозділу. Тут журналісти ознайомились із заходами бойового чергування та елементами повсякденної діяльності невеликого військового колективу.

– Радіотехнічні війська є основним джерелом інформації про повітряну обстановку, – розповідає генерал-майор Артур Артеменко, – щодоби ми супроводжуємо понад півтори тисячі повітряних цілей, а до несення бойового чергування залучається близько тисячі військовослужбовців. Ми маємо десятки таких окремих підрозділів по всій території держави. Зазвичай підрозділи РТВ дислокуються прихованих та віддалених від населених пунктах територіях, а окремі з них працюють у важкодоступних місцевостях – в горах Криму і Карпатах. В таких умовах люди живуть, служать і виконують свої професійні обов’язки.

Начальник РТВ також розповів що в останні роки на озброєння прийнято декілька нових та модернізованих типів РЛС: 799К6, П-18 МА, П-18 МУ. За його словами, у цих зразках сконцентровано найкращі досягнення вітчизняної науки і техніки, використано досвід бойового застосування та експлуатації радіолокаційної техніки за попередні роки.

Власне роботу цієї техніки та злагоджених дій особового складу радіолокаційного підрозділу журналісти побачили на практиці, під час змодельованої навчальної тривоги, коли невідомий літальний апарат порушив повітряний простір і не відповідає на позивні.

Після того, як повітряну ціль було супроводжено, а дані передано, військовослужбовці бойової обслуги відповіли на запитання представників ЗМІ.

Оперативний черговий командного пункту старший лейтенант Руслан Таранюк залишився задоволений роботою підлеглих під час виконання навчального завдання.

– Саме так ми працюємо щодня, – розповідає офіцер. – Особлива пильність, коли надходить оперативна інформація. На мені і на моїх колегах лежить висока відповідальність – безпека держави, і ми з гордістю виконуємо свій обов’язок.

Нині військовослужбовці радіотехнічних військ здійснюють автоматизований обмін даними про повітряну обстановку в західному регіоні з центром управління та оповіщення в Угорщині, до кінця поточного року планують відкрити другий район в південному регіоні з пунктом управління та оповіщення збройних сил Турецької Республіки.

У недалекій перспективі інформаційний простір взаємодії має буде розширено на всі регіони України.

Як запевняє генерал-майор Артур Артеменко можливості цієї системи будуть широко використовувати для контролю повітряного простору під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Юрій Ігнат, медіа-центр Повітряних сил Збройних сил України

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі