Суспільство

Візит делегації Вінниччини до Польщі: підписали Декларацію про підтримку молоді і говорили про залучення інвестицій

9 жовтня 2018, 13:38

 8-9 жовтня офіційна делегація Вінницької області на чолі із головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм та головою облради Анатолієм Олійником перебуває у Сьвєнтокшиському воєводстві Республіки Польща.

Про це повідомляє сайт Вінницької ОДА.

Головною метою візиту стала визначна подія у житті двох партнерських регіонів, а саме 60 років співробітництва. Адже, 8 жовтня 1958 року між керівництвом Вінницької області Української РСР та Келецького воєводства Польської Народної Республіки була підписана Угода про співробітництво, яка започаткувала дружні відносини між двома регіонами.

«Жоден інший регіон Польщі і України не має аналогічного досвіду такого довготермінового співробітництва. Про це уже зазначалось неодноразово, але такий еталон співробітництва варто ще раз підкреслити. Наш Сьвєнтокшисько-Вінницький успіх є ідеальним прикладом перелому національних стереопитів, прикладом того, як щира людська дипломатія є солідним фундаментом, на якому можна побудувати тривале міжрегіональне і міжнародне співробітництво. В України зараз не прості часи, є багато проблем. Однак, ми завжди знали і знаємо, що можемо розраховувати на наших друзів із Сьвєнтокшиської землі і це взаємно», - сказав Валерій Коровій у вітальному слові на святковому концерті.

В свою чергу Маршалек партнерського регіону Адам Ярубас відповів: «Нас об’єднує більше, ніж піввікова співпраця, фундаментом якої є людські контакти. Якщо порівнювати наше співробітництво із сімейним життям, то можна вважати, що ми святкуємо діамантову річницю. Разом ми чимало пройшли. Були важкі часи, були і хороші. Втім, нам вдалося пережити всі труднощі і дочекатися реальних результатів нашого співробітництва. Є дуже багато прикладів нашого партнерства, воно стає щораз ширшим. І саме завдяки залученню до нього і освіти, і культури, і економіки, органів місцевого самоврядування, ЗМІ, а перш за все простих людей. Я надзвичайно радий, що ви сьогодні у складі такої великої делегації прибули до нас, аби разом відсвяткувати цей унікальний ювілей».

Під час візиту керівництво Вінниччини та Сьвєнтокшиського воєводства підписали спільну Декларацію підтримки діяльності молоді двох регіонів.

Сьогодні у сфері освіти реально діє угода про співробітництво між Університетом ім. Яна Кохановського та Вінницьким торговельно-економічним інститутом Київського національного торговельно-економічного університету; чимало студентів з Вінницької області навчається у партнерському регіоні, зокрема, 60 студентів з Вінниччини отримують стипендію мера міста Кельце у розмірі 500 злотих протягом 9 місяців навчання. Обов’язковою умовою отримання стипендії для студента є стаціонарне навчання у вищих навчальних закладах м. Кельце  і випуск із середніх та вищих навчальних закладів з Вінниці, як міста-побратима.

У рамках офіційного візиту до Сьвєнтокшиського воєводства (Республіка Польща) 8 жовтня вінницька делегація відвідала комплекс  Сьвєнтокшиська Поляна – місце в самому серці Сьвєнтокшиських гір, яке є чудовим прикладом залучення інвестицій, сучасної інфраструктури та побудови місцевого бренду регіону. 

На території комплексу знаходяться океанаріум із водними тваринами з усього світу, центри реабілітації та покращення здоров’я, зелена школа для найменших відвідувачів, в рамках якої проходять екскурсії та тематичні заняття, парк мініатюр з найважливішими будовами регіону. Делегати разом із керівництвом  комплексу обговорили питання залучення європейських інвестицій та їх освоєння, секрети побудови територіального бренду і розвитку сільських територій.

Вiнниця.info, фото - із сайту ОДА

Теги: Коровій 
Матеріали по темі