Україна

Влада присягнулася віддати борги

9 серпня 2010, 16:35

Україна має намір до кінця 2010 року ліквідувати борг з відшкодування ПДВ.

Про це йдеться у меморандумі української влади Міжнародному валютному фонду, направленому в рамках відновлення кредитного співробітництва в середині липня цього року.

"Ми сповнені рішучості забезпечити виплату всього відшкодування ПДВ, що накопичується протягом частини року, яка залишилася, в повному обсязі і своєчасно, і не накопичити будь якої заборгованості протягом року", - йдеться у документі, який оприлюднив фонд.

Згідно з ним, обсяг заборгованості з відшкодування ПДВ є індикативним цільовим показником, який враховується при ухваленні рішення про виділення Україні чергового траншу кредиту за затвердженою у кінці липня 29-місячною програмою stand by загальним обсягом близько $15,5 мільярдів.

Передбачається, що значення цього показника до кінця вересня цього року скоротиться до 3 мільярдів гривень.

Як пояснюється в меморандумі, в цьому обсязі не враховується борг з відшкодування ПДВ станом на кінець 2010 року, що становив 16,4 мільярдів гривень, який буде оформлений спеціально випущеними облігаціями держпозики.

Як відомо, уряд запропонував підприємствам оформити ПДВ-облігаціями борг з відшкодування ПДВ станом на 1 травня 2010 року.

Випуск ПДВ-облігацій постійно відкладався. Перший транш обсягом всього 0,05 мільярда гривень був спрямований платникам податків лише 2 серпня. Мінфін обіцяє випустити всі ПДВ-облігації на загальну суму близько 16,4 мільярдів гривень до кінця серпня.

У той же час платники податків скаржаться, що і після 1 травня відшкодування ПДВ здійснюється нерегулярно.

 

Інтерфакс-Україна

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі