Суспільство

Водний патруль Муніципальної варти: як у Вінниці з катера слідкують за правопорядком на узбережжях Південного Бугу. Фото

9 серпня 2019, 17:42

У Вінниці оштрафували керманича екскурсійного катеру. Той не мав відповідних документів. Але возив клієнтів. Це сталося пообідді 9 серпня навпроти ресторану «Колиба над Бугом». Прогулянковий катер щойно пришвартувався, як до нього підійшли правоохоронці з перевіркою. Від цього літа у Вінниці тривають водні рейди.

«Порушуємо?», - питає Олександр Грама, начальник відділу контролю за об’єктами водного фонду міста Муніципальної варти.

«Ні-ні, що ви! У мене все є, навіть вогнегасник…», - помітно нервує водій катеру. Тим часом, поки правоохоронці перевіряють документи у керманича, клієнти швидко полишають катер. На водія катеру все ж складають адмінпротокол.

«Сьогодні з рейду виявили один плавзасіб, на якому були відсутні реєстраційні документи. За що інспектор Державної служби морського та річкового транспорту склав адміністративний протокол за статтею 116 пункт 3», – пояснює Олександр Грама.

Правоохоронець зауважує, працівники Муніципальної варти разом із патрульними поліцейськими та інспектором Держслужби морського та річкового транспорту вже три місяці проводять спільні рейди.

«За порядком на річці Південний Буг слідкуємо на муніципальному катері «Tuna 600 PL». Його задіюємо для перевірки документів водних транспортів, чи водій та пасажири знаходяться у тверезому стані, слідкують за порядком на місцевих пляжах, запобігання браконьєрству та чи мають рятувальні засоби.

Журналіст Вінниця.info був присутній на черговому рейді разом правоохоронцями.

Перед рейдом, катер щоразу занурюють у воду, попередньо привозять працівники Муніципальної варти. Сам катер достатньо потужний.

На водний патруль виходять двоє працівників Муніципальної варти, двоє поліцейських та інспектор Держслужби морського та річкового транспорту. Кожен із них несе відповідну службу: Муніципальна варта слідкує за благоустроєм та керує катером, поліцейські – перевіряють, чи водій плавзасоба знаходиться у тверезому стані. Інспектор, у разі виявлення порушення, складає протокол.

Як зазначає Олександр Грама, скільки вже проводили рейдів, ще ні разу не зустрічали людей у нетверезому стані. Всі законослухняні.

Усі працівники водного патруля дотримуються правил, та одягають рятувальні жилети.

Під час рейду правоохоронці «зловили» катер, де не було відповідних реєстраційних документів. Також перевірили наявність відповідних документів у власників катамаранів, що розташувалися на набережній поблизу фонтану «Рошен». Перевірили, чи видають дітям рятувальні жилети.

Проводять такий рейд раз на тиждень, лише за сприятливих погодних умов та лише вдень, оскільки на катері відсутня нічна навігація. Акваторія, де здійснюють патруль – від Сабарова (ГЕС) до мосту, що біля об’їзної дороги.


Вінниця.info

Теги: катер Муніципальна варта патруль 
Матеріали по темі