Суспільство

Водоканал інформує про початок цвітіння водоростей у Бугу, які змінять колір, смак і запах води у Вінниці

11 жовтня 2017, 13:29

 У середині жовтня в Південному Бузі очікують розпал сезону цвітіння водоростей. До цього призводить спуск ставків - велика кількість фітопланктону потрапляє у річку через притоки. У «Вінницяоблводоканалі» запевняють, що несприятливий період, який супроводжується зміною каламутності і запаху води, пройде плавно.

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

«В одному кубічному сантиметрі  води тоді фіксували 95 тисяч клітин.  У літні місяці – за 100 тисяч, а другий пік припав на серпень. Кількість клітин перевищила тоді 135 тисяч у кубічному сантиметрі.

Досвід попередніх років показує, що найгірша цифра – попереду, і припаде вона, як у 2015, 2016 роках, на середину жовтня. Це пов’язане з процесами у Південному Бузі. Вода у джерелі стояча, але у жовтні зростання фітопланктону пов’язане ,у першу чергу, зі спуском ставків , і до нас потрапляє багато фітопланктону зі ставків через притоки Бугу. У середині жовтня у 2015 році ми фіксували 135 тисяч клітин у кубічному сантиметрі води, у 2016 році - 135 тисяч. Водорості впливають на кольоровість води, на її каламутність, на запах і присмак. Якщо не буде додаткових антропогенних викидів у річку ми цей період пройдемо плавно»,- говорить керівник лабораторії «Вінницяоблводоканал» Аліна Кравчук.

Нагадаємо, що в червні в місті гостро постало питання якості і безпечності води, що подається до осель. Аби заспокоїти всіх, директор водоканалу випив склянку води з-під крану.

«Вінницяоблводоканал» оголосило одразу кілька тендерів на системі Prozoro. Комунальне підприємство хоче закупити 183 тисячі тонн речовин для очищення води. Загальна очікував вартість всього – 56,2 мільйони гривень.

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вода 
Матеріали по темі