8 черв. 2022 11:35

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:50
Політика
0

63

0

Володимир Зеленський в інтерв'ю Financial Times розповів, що можна вважати перемогою в цій війні

Володимир Зеленський в інтерв'ю Financial Times розповів, що можна вважати перемогою в цій війні

Також говорив про деокупацію наших територій і санкційну політику Заходу


Володимир Зеленський в інтерв'ю Financial Times розповів, що можна вважати перемогою в цій війні

Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю для Financial Times розповів, від чого залежить деокупація наших територій, що можна вважати перемогою в цій війні та чому важливо підтримувати увагу світу до України.

«Просування вперед, деокупація наших територій залежить від потужної зброї, політичної підтримки Заходу та зрозумілої, потужної санкційної політики. Це залежить не тільки від об’єднання нашого народу, влади та Збройних Сил України», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент зауважив, що останнім часом спостерігається уповільнення деокупації українських населених пунктів, а подекуди є загроза наступу військ Російської Федерації.

«Це війна за незалежність і свободу нашої держави. Незалежність в моєму розумінні і більшості наших громадян, це повернення наших територій і наш непорушний суверенітет. Це все ми повинні передати нашим поколінням. Це буде велика перемога багатостраждального народу. Але на сьогодні я вважаю що повернення до кордонів, які ми контролювали до 24 лютого це дуже серйозна тимчасова перемога. Саме тимчасова, тому що повинна бути повна деокупація наших територій», - сказав Володимир Зеленський відповідаючи на питання, що для України вважатиметься перемогою.


Щоб здобути перемогу на полі бою, Україна потребує потужної військової техніки, яка не повинна поступатися силам ворога, акцентував Президент.

«Щоб наступати, потрібно не менше як в 10 раз більше техіки і в 10 раз більше людей. Бажання (перемогти – ред.) у нас більше, але техніки менше. Тому ми не можемо потужно просуватися вперед. Це вкрай важлива позиція, вихід із глухого кута. Поки цього не буде, нам діяти складно. А люди для мене - пріоритет», – сказав Володимир Зеленський.

На переконання Глави держави, велике значення має тверда зацікавленість країн Заходу у підтримці суверенітету України.

«Не може бути розмов, будь-яких домовленостей без України, за нашою спиною. Не може бути очікувань тих чи інших лідерів деяких країн щодо того, що ми послабимо наші позиції. Мовляв, треба ще почекати, ми будемо виснажені економічно, інфраструктурно, у нас буде дефіцит грошей, дефіцит пального, і тоді, як вони кажуть, Україна буде «зговірливою». Держава наша такою не буде. Ми вже втратили багато людей щоб просто так віддавати наші території», – зазначив Президент.

Володимир Зеленський зауважив, що окремі країни Заходу намагаються взяти на себе роль посередника у переговорах між Україною та Росією й водночас шукають способи продовжувати вести бізнес із російською стороною.

«Всі діють, як сапери. Підтримуючи Україну, перевіряють: а що ще можна зробити, щоб трохи послабити санкції, щоб бізнес тієї чи іншої держави не страждав. І постійно, як сапери, пробують проштовхнути ту чи іншу ініціативу», – сказав він.

Глава держави констатував, що Україна не потребує рішень, альтернативних тим, які вже обрала і які підтримує більшість країн цивілізованого світу.

Володимир Зеленський зазначив, що наша держава приділяє значну увагу санкційній політиці щодо агресора.

«Ми вважаємо, що санкції є потужною зброєю – зброєю без крові. Це економічна сучасна зброя. Тому хочу, щоб це не була просто фраза «Санкції проти Росії не працюють». Вони працюють, коли вони конкретно впроваджені й коли ми всі не даємо їх обходити», – наголосив Президент.

Володимир Зеленський в інтерв'ю Financial Times розповів, що можна вважати перемогою в цій війні


Глава держави вкотре зауважив, що Росія заблокувала українські порти, у зв’язку з чим Україна не може експортувати пшеницю, ячмінь, соняшник тощо. За його словами, блокада експорту вітчизняної сільгосппродукції може призвести до голоду у світі та посилення міграційної кризи.

Як повідомив Володимир Зеленський, українська сторона запропонувала варіант щодо забезпечення коридору за участю країн-партнерів, але не Росії.

«Всі прекрасно знають, що ми не пустимо російські кораблі в наші порти, бо вони щоденно нас атакують. Але Україна готова експортувати те, що має. Ми готові до нормальних, цивілізованих умов, безпечних умов», – наголосив він.

Президент зауважив, що агресивна війна Росії проти України є глобальною проблемою.

«Не забувайте, що ця війна триває. І не може бути втоми у західних держав від неї. Дуже прошу… Не можна забувати. Все, що можете робити, робіть», – закликав Володимир Зеленський.

Він також подякував Великій Британії та особисто Прем’єр-міністру Борису Джонсону за підтримку України й висловив сподівання на продовження стратегічної співпраці.

Глава держави наголосив на тому, що наша країна зацікавлена в єдності світу, включно з Китаєм, щоб вплинути на Росію та зупинити війну.

Володимир Зеленський в інтерв'ю Financial Times розповів, що можна вважати перемогою в цій війні - фото 2


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Офісу президента