Суспільство

Волонтери замість поліцейських: для правопорядку на фестивалях Вінниччини пропонують організувати «Покойові патрулі». Фото

22 серпня 2019, 11:57

Вінничанка Олена Вотякова нещодавно повернулася з Польщі. Там набувала досвіду роботи «Покойових патрулів». Близько 25 років групи волонтерів забезпечують громадську безпеку на найбільшому у Європі фестивалі «WOODSTOСK». Поліцію, служби правопорядку та медичні патрулі там викликають лише у крайніх випадках. Попри те, що захід збирає понад мільйон представників різноманітних субкультур, які три дні живуть під відкритим небом. Знаннями Олена готова поділитися для створення подібних патрулів на Вінниччині.

«Покойові патрулі» - це волонтерське братство, яке делікатно та мирно вирішують питання захисту правопорядку прямо на місці. Представників поліції, чи інших структур, там викликають досить зрідка. На мільйон учасників фестивалю було лише дві тисячі волонтерів. І це не завадило у доброзичливій атмосфері відпочити рокерам, металістам, крішнаїдам…», - розповідає Вінниця.info Олена.

Своїми знаннями поляки діляться з українцями. Щороку запрошують до себе наших земляків. Від України цьогоріч на тренінг поїхали шестеро волонтерів благодійної організації «Серце до серця».

«Разом з польськими волонтерами три дні патрулювала фестиваль. Що вразило. Найбільше, то відношення гостей заходу до самих волонтерів. Коли ті робили зауваження, щоб не смітили, не дебоширили, не розводили вогонь, реакція була доброзичливою. Жодної агресії. До волонтерського руху там відносяться із шаною», - зауважила Вотякова.

Аби не створювати конфліктні ситуації, волонтери «Покойового патруля» керуються лише психологічними методами впливу.

«Головна мета такого патруля – врегульовувати ситуацію мирним шляхом. Не застосовуючи силу. Цьому досвіду вчили і нас. Крім цього, проводили тренінг про наданню першої медичної допомоги», - продовжує вінничанка.

Олена Вотякова розглядає можливість залучити досвід «Покойового патруля» на одному з фестивалів на Вінниччині.

«На думку спадає міжнародний фестиваль «OPERAFEST-TULCHYN». Проте, для того, щоб з’явилися «Покойові патрулі», питання має вирішуватися на обласному рівні. Керівники нашого регіону мають вирішити, чи є це доцільним. У свою чергу я готова поділитися знаннями. Проводити для наших волонтерів тренінги, курси, й навіть школу у цьому напрямку», - підкреслює вона.
Олена планує підготувати пропозицію до обласних керівників. Якою буде на це реакція, покаже час.

Вінниця.info, фото із сторінки "Покойовий патруль".

Теги: Вінниччина патруль волонтери фестиваль 
Матеріали по темі