Суспільство

«Вони бачать серцем»: у Вінниці «Піккардійська терція» виступить разом з незрячими дітьми

14 січня 2020, 17:14

14 січня у театрі Садовського відбудеться особливий концерт. Колектив «Піккардійська терція» виступить разом з дітьми, які мають вади зору, в рамках проекту «Казка на білих лапах». Учасниками дійства стане малеча з різних регіонів країни. Квитки на подію вже розкупили.

Про це під час прес-конференції розповіли організатори заходу.

«Це інклюзивний проект за участі нашої формації та незрячих дітей з усієї країни. Різдвяний проект, у якому «Піккардійська терція» виступає не на солюючих ролях, а акомпонує для незрячої дитини-соліста», – пояснює один з учасників колективу Ярослав Нудик, який, власне, є автором музики до всіх пісень альбому.

На сцені разом з колективом виступлять десять діток віком від 4 до 13 років.

У Вінниці організацією концерту займалася Валентина Гарник. Жінка зізнається, як ніхто, розуміє проблеми незрячих, адже сама ж виховує таку особливу дитину. Щоб стати учасником або учасницею проекту, дитині пропонували прочитати поезію – текст пісні.

«Особливою умовою була не яскраво виражена професійність. Ці діти спочатку повинні були прочитати поезію, пропустити її через себе, тому що переважна більшість цих пісень не є абсолютно дитячими. Вони з глибоким філософським змістом. І дітям дуже добре вдалося передати це зсередини», - додав Ярослав Нудик.

Кошти, які зібрали під час продажу квитків, передадуть до ресурсного центру для допомоги дітям із вадами зору.

Такі особливі концерти вже підкорили глядачів Львова, Рівного та Житомира. Попереду – Дніпро і Київ.

«Ми нашою спільною працею з цими дітками хочемо показати, що не все потрібно зводити до того, щоб когось потрібно жаліти. Ці діти бачать серцем набагато більше, ніж ми – очима. І тому ми щасливі, що можемо з ними співпрацювати. І повірте, байдужих людей серед тих, які були на концертах, немає. Так, там були сльози, але це сльози якраз не жалю, а сльози радості і задоволення від того, наскільки дітки можуть класно заспівати, наскільки вони гарно на концерті виглядають, і взагалі є загальна емоція Різдвяного концерту. І, можливо, ми так само хотіли допомогти тим діткам повернути Бога в Різдво, щоб це свято відчувалось таким, як його колись кожен з нас відчував у дитинстві», - розповів інший учасник «терції» Андрій Капраль.


Вінниця.info

Теги: концерт інклюзія діти 
Матеріали по темі