Суспільство

Вперше від початку війни: як у Вінниці на місцевих виборах могли проголосувати переселенці

25 жовтня 2020, 16:52

Цьогорічні місцеві вибори 25 жовтня відзначилися низкою нововведень. Це і голосування в умовах карантину, і новий виборчий кодекс, і новий вигляд самих виборчих бюлетенів. Окрім цього, від початку війни на Донбасі це перші місцеві вибори, коли внутрішньо-переміщені особи могли проголосувати за тих кандидатів та в тому населеному пункті, де вони опинилися.

Журналіст Вінниця.info вирішив перевірити, наскільки можливість голосування для переселенців працює на практиці.

Варто зазначити, що задля цього спочатку було необхідно змінити місце голосування. Останнім днем, коли це можна було зробити, називали 10 вересня.

Способів було кілька. Для того, щоб проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня, потрібно було подати до Державного реєстру виборців заяву про зміну виборчої адреси:

  • онлайн в Особистому кабінеті виборця на сайті drv.gov.ua за наявності кваліфікованого електронного підпису;
  • у паперовій формі особисто;
  • через уповноважену особу.

У другому випадку варто було завчасно записатися на прийом до Вінницького відділу ведення державного реєстру виборців, оскільки вже діяли карантинні обмеження, і громадян приймали за попереднім записом. Сама процедура займала не більше 5 хвилин. Варто було просто прийти з паспортом та обрати на місці адресу голосування.

Вже сьогодні, 25 жовтня, журналіст Вінниця.info поїхав на обрану дільницю на вулиці Київській, аби проголосувати на місцевих виборах. В умовах карантину, звісно, взявши з собою маску та власну ручку. І паспорт.

«На сьогоднішній день переселенці голосують на загальних засадах разом з місцевими мешканцями. 4 бюлетені їм дається на руки, але за однієї умови: для того, щоб переселенець був включений до списку, йому необхідно було завчасно, за 10 днів, звернутися до Державного реєстру виборців, заявити про себе та обрати дільницю, на яку йому було б зручніше прийти та проголосувати», ‒ розповіла член виборчої комісії під час спілкування з журналістом.

Треба зазначити, що інформація про можливість звернутися до Державного реєстру виборців за 10 днів, а не до 10 вересня, викликала певне здивування. Тому довелося перепитати, чи точно за 10 днів. На що співрозмовниця відповіла ствердно.

«Так. Коли я отримувала списки, то задавала таке питання, оскільки мене воно хвилювало», ‒ зазначила жінка.

Що стосується голосування, то дійсно ‒ на руки видали всі передбачені 4 бюлетені: до міської, районної та обласної рад, а також ‒ на посаду міського голови.

Аби не порушувати таємницю голосування, журналіст сфотографував ще не заповнені бюлетені для підтвердження інформації.Нагадаємо, проголосувати сьогодні можна з 8:00 до 20:00.

На дільниці в Барському районі видали жінці бюлетень без пред’явлення паспорта. Члени комісії сказали, що більшість із них за те, аби дозволити виборцю проголосувати. Подібне порушення зафіксували і в Ямпільському районі.

До полудня у Вінниці проголосували лише 11 відсотків городян.

В Тиврівському районі невідомий повідомив про замінування виборчих дільниць. Інформація в результаті перевірки не підтвердилася, і тепер поліцейські шукають порушника. Людині, яка надала неправдиву інформацію про замінування, загрожує до шести років ув’язнення.

За фактом хуліганських дій відносно волонтера, який проводив опитування у Вінниці, відкрито кримінальне провадження.

Репортаж з виборчої дільниці ТУТ.

Про опитування, читайте ТУТ.

Редакція Вінниця.info сьогодні висвітлює всі події дня виборів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: голосування переселенці місцеві вибори репортаж 
Матеріали по темі