Чинне законодавство чітко не визначає, де військовозобов’язаному можуть вручить повістку.
Про це розповів заступник начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки – начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов, повідомляє АрміяInform.
«З приводу вручення повісток на вулицях. Чинне законодавство чітко не визначає, де саме це має відбуватися. А тому вручення можна робити за місцем проживання військовозобов’язаного, на вулиці, блокпостах. Основна умова — встановлення особи (якій вручається повістка. — ред.) на основі паспорта чи посвідчення водія», - повідомив Олександр Коновалов.
За його словами, в умовах воєнного стану всі люди повинні мати із собою документи, що посвідчують особу.
«Повістку про виклик військовозобов’язаного не обов’язково повинен заповнювати керівник територіального центру комплектування, може підписати й інша посадова особа. Наприклад, сільський голова чи голова підприємства, установи, організації.
Однак для цього начальник територіального центру має спершу видати відповідне розпорядження з прізвищами військовозобов’язаних і термінами їхнього прибуття», - повідомив він.
Повістку можуть вручити в будь-якому місці, де це не заборонено законодавством, зокрема в громадських місцях.
Також заступник начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки – начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов розповів про типи повісток.
Існує два типи повісток: для уточнення військово-облікових даних та повістка для відправлення у війська у складі команди.
«Якщо громадянин отримав повістку, це ще не означає, що його вже беруть до лав ЗСУ. Людину викликають для звірення облікових даних, проходження медичної комісії, проведення професійно-психологічного відбору. Якщо за станом здоров’я людина буде непридатною або має право на відстрочку від призову, то повістка буде їй вручатись лише для уточнення даних або для надання певних документів, — зазначає заступник начальника Київського міського ТЦК та СП.
Після того, як громадянин пройде всі ці заходи й буде визнаний придатним за всіма критеріями, тоді йому вручається повістка на відправлення до військ.
Мобілізованих, які не проходили військової служби, направляють до навчальних центрів. Через масштабну війну підготовка рядового й сержантського складу проводиться без зниження якості навчання», - повідомив він.
Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info
Вінниця.info, фото ілюстративне