Політика

Все більше вінничан готові продати свій голос на виборах

27 жовтня 2010, 15:45

У Вінниці в результаті опитування, кількість бажаючих продати свій голос з різних причин зросла до 12,6% респондентів, у 2009 році таких бажаючих було 9,5% від усіх опитаних.

Відповідні результати опитування надані громадянською мережею «Опора» у Вінницькій області.

Згідно результатів дослідження у виборах до місцевих органів влади 31 жовтня мають намір узяти участь «безумовно» 47% опитаних і ще 29% – «скоріш за все». Основний мотив участі у виборах – відчуття свого громадянського обов’язку (43% респондентів). На другому місці за важливістю – побоювання, що, у разі неучасті у виборах, цим голосом може хтось скористатися. Це підштовхує до голосування 37% потенційних виборців.

Тільки 8,5% населення впевнені, що вибори пройдуть чесно, без фальсифікацій. Значна частина опитаних вважає, що окремі порушення будуть, але вони істотно не вплинуть на загальний результат (37%). Водночас, більша частина населення очікує на серйозні порушення (30% припускають, що результати можуть бути перекручені, а 14% – впевнені, що все обов’язково буде підтасоване).

Зростає частка тих, хто не лише очікує фальсифікацій, а й готовий брати у них участь. Так, на питання: «Ви готові продати свій голос за гроші?» у 2009-му році відповідали «так» 9,5% опитаних. У 2010-му році кількість бажаючих продати свій голос з різних причин зросла до 12,6% респондентів.

Причинами того, що українські виборці готові продавати свої голоси, респонденти назвали:

«жадібність: люди прагнуть заробити на всьому» (15,5% опитаних), «скрутну матеріальну ситуацію» (42,3% опитаних), «тому, що їм байдужі усі кандидати, чому б не заробити?» (34,6%).

На питання: «За яку суму ви готові продати свій голос?», 73,2 % опитаних відповіли: «Мій голос не продається в принципі». А от ті, хто не гребує таким видом заробітку, поділилися на наступні групи: «за 50 гривень» – 0,5%, за 101-200 гривень – 3,2%, за 301-500 гривень – 4,2%. За понад 500 гривень готові йти на оборудку 14,3% опитаних.

На фоні високих побоювань щодо можливих фальсифікацій, від виборів до виборів все ж таки більшість опитаних хочуть бачити Україну Демократичною державою. Саме демократія – найбільш бажаний тип державного устрою для України (47%), прихильність до авторитарного режиму виявили 19%, для 16% тип режиму у країні не має значення, а 18% – певної відповіді дати не змогли.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі